Financie

Plusové body, ktoré zvyšujú cenu nehnuteľnosti

Premýšľate o skorom predaji svojej nehnuteľnosti? Pozrite sa na kladné body, ktoré vám prihrajú tisíce alebo desaťtisíce navyše. Čo kladne ovplyvňuje cenu, ktorú dostanete za svoju nehnuteľnosť?

Odhadca nehnuteľnosti, alebo priamo výkup

Aby ste si konkrétne vyskúšali, ako je na tom vaša nehnuteľnosť, môžete kontaktovať súdneho znalca, alebo sa obrátiť na výkup bytu. Táto spoločnosť zaisťuje výkup nehnuteľnosti a konkrétne stanoví cenu, ktorú za vašu nehnuteľnosť môže ponúknuť. Niektoré plusové body vám môžu priniesť až niekoľko desiatok tisíc oproti cene, ktorú možno teraz máte na mysli. Aké faktory zohrávajú úlohu?

Lukratívna pozícia v centre mesta

Nachádza sa vaša nehnuteľnosť v centre mesta? V tom prípade získavate až dvadsaťpäť percent navyše oproti cene, ktorú by váš byt mal v prípade, že by bol na periférii. Lokácia nehnuteľnosti je kľúčová a mnoho klientov zaujíma najviac. Dopravná obslužnosť, občianska vybavenosť, tieto prvky sú v centre mesta väčšinou na špičkovej úrovni.

Svetlý byt

Ide o byt, ktorý je priestranný a jeho orientácia voči svetovým stranám zaisťuje jeho dostatočnú svetelnosť? Aj tu dostávate plusové body. O takéto nehnuteľnosti je medzi ľuďmi prirodzene väčší záujem, takže sa tento prvok prepíše aj do ceny, ktorú dostanete vy, ako pôvodný majiteľ.

Blízko parku alebo zelene?

Ponúka sa otázka, či je to výhodou alebo nevýhodou. Vždy záleží na posúdení konkrétnej lokality. Ak je zeleň menšieho rozsahu, jedná sa väčšinou o veľkú výhodu. Naopak, pokiaľ ide o budovu na okraji sídliska, je to skôr nevýhoda.

Zamestnanosť v okolí

Človek by ani netušil, čo všetko sa môže prepísať do ceny vašej nehnuteľnosti. Ľudia sa ale sťahujú do perspektívnych krajov a lokácií. Pokiaľ sa teda jedná o miesto, kde je nízka nezamestnanosť a ponuka pozícií prevyšuje dopyt, môžete sa opäť tešiť na vyššiu cenu nehnuteľnosti.

Za svoju nehnuteľnosť môžete získať skutočne vyššiu cenu.