Podnikanie

Petr Ludwig ukazuje iný pohľad na svet

Máloktorý podnikateľ nehľadá riešenia na otázky svojej odpovede v knihách. Úspešní ľudia doposiaľ nepísali naozaj kvantum kníh, z ktorých je možné čerpať tie najlepšie myšlienky súčasnosti. Málokto si rád nepočte zaujímavé fakty a možnosti, ktoré nás vedú k jednoduchým riešeniam v rôznych úskaliach, do ktorých sa počas podnikateľskej činnosti môžeme dostať naozaj ľahko. Každý určite pozná výtlačok nazvaný „Bohatý otec, chudobný otec“, ktorá ukazuje, že nepotrebujete mať to najvyššie vzdelanie, ale že potrebujete mať hlavne odhodlanie a akúsi snahu niečo dokázať. Nemôžete sa pozerať na ostatných a premýšľať, či aj vy budete takí alebo môžete byť iní. Chce to mať svoju hlavu a svoje myšlienky, pomocou ktorých dokážete zmeniť nielen ten svoj svet, ale aj svet iných, a to napríklad vašich zamestnancov. 

Iste ste sa tiež stretli sa s knihou „Myslením k bohatstvu“, ktorá ukazuje práve na to, aby ste si pestovali svoje vlastné myšlienky, ktoré budú akýmsi pohonným motorom i vo chvíli, keď sa vám nebude dariť alebo keď si uvedomíte, že vám nikto neverí a každý si myslí, že nedosiahnete so svojou firmou takých úspechov, akých plánujete nadobudnúť. Lenže taký spoločnosť potrebuje iba vás a nie ostatné neznámych ľudí. Premýšľajte o svojej firme veľmi a bude veľká. 

Veľa podnikateľov sa ale často stretáva aj s takým javom, ktorému sa hovorí prokrastinácie. Jedná sa o chorobné odkladanie povinností a v otázke podnikania sa jedná vážne o veľký problém, s ktorým sa mnoho živnostníkov nenaučí pobiť. Nechuť k práci teda naraz rastie v to, že sa ocitnete na rázcestí, kedy si volíte medzi obľúbeným seriálom a nutnosťou urobiť niekoľko faktúr. Volíte si samozrejme seriál, pretože v danej chvíli je to jediné, čo chcete vidieť. Tejto problematike sa do hĺbky venuje Petr Ludwig vo svojej knihe „Koniec prokrastinácie“, ktorá sa stala absolútnym hitom a vďaka ktorej sa mnoho ľudí a predovšetkým podnikateľov dostalo z tohto rázcestí. Ako tento boj vyhrať sa v nej dočítate samozrejme tiež.