Financie

Oplatí sa dnes investovať do zlata?

Svoje peniaze môžeme skrblit pod vankúšom, ale tiež ich môžeme investovať. Otázkou je, či sa do investovania pustíte alebo nie. Iste, je to beh na dlhú trať, ale tou je aj sporenie pod vankúš, ktoré je mimochodom bez zhodnotenia a bez akéhokoľvek úspechu. Boli by sme hlúpi, keby sme nevyužili také možnosti, aké nám teraz investičné svet ponúka. Investovať môžeme skutočne do čohokoľvek. Napríklad do zlata. Veď každý doma chce mať tú pravú zlatú tehlu alebo nie? 

Zlato je komodita úplne iná ako ostatné. Mnohí ľudia sa domnievajú, že investovať do zlata sa neoplatí, keďže zlato počas spracovania stratí svoju hodnotu. Lenže to nie je pravda. Zlato nie je ako ropa alebo iné komodity, jedná sa o už hotovú investíciu, ktorá sa nespotrebováva, ale naopak ďalším spracovaním naberá na svojej cene. 

Risk je zisk 

Bohužiaľ je to investícia, ktorá predstavuje veľké riziko. Ako sa hovorí, investovať môžete do rizika a zisku alebo bez rizika s nulovým zvýhodnením. Ak sa chcete pustiť do investovania za účelom zisku, je zlato to pravé. Ako sme spomenuli, je to bohužiaľ veľké riziko, a to z toho dôvodu, že sa zlato neustále mení. Neustále klesá a stúpa jeho hodnota. Jeden deň môžete zúfať, pretože zlato je na svojom dne, ale na druhý deň môžete skákať dva metre vysoko, pretože je zlato so svojou cenou vyššie, než ste si kedy mysleli. 

Oplatí sa dnes investovať? 

Otázkou je, či sa dnes oplatí investovať do zlata. Odpoveď je „áno“. Zlato je totiž teraz so svojou kúpnou cenou na úplnom minime. Polkilové zlatú zliatinu kúpite už od tisíc korún, ak budete mať šťastie. Napríklad len počas posledných dvoch mesiacov klesla cena zlata o päťdesiat dolárov, čo už je citeľná suma. 

Práve vďaka minimálnej kúpnej cene sa do zlata oplatí investovať. Potom sa bude len vyčkávať na dobu, kedy zlato nadobudne na svojej hodnote. Je dôležité mať na mysli, že to nemusí byť hneď.