Financie

Odborníci radia, ako šetriť vodou

Aby ste nemuseli za vodu doplácať ohromné ​​sumy peňazí pri každoročnom vyúčtovaní, začnite s vodou šetriť už teraz. Síce si mnoho ľudí myslí, že voda je nevyčerpateľný zdroj, nie je to však tak úplne pravda. Vody si treba vážiť, a to nielen preto, že je tak drahá. Najmä počas parného leta vodu k životu potrebujeme viac ako inokedy. Ak však ani počas leta nechcete s vodou zbytočne plytvať a aj v lete chcete zmenšiť takzvanú vodnú stopu, začnite u seba doma a začnite s vodou šetriť.

Na internete sa dočítate o mnoho tipoch a radách, ako s vodou šetriť. My vám však poradíme, ako s vodou šetriť v jednotlivých miestnostiach domu.

Šetríme vodou v kúpeľni

Aby ste nemuseli platiť obrovské sumy za teplú vodu, je potrebné začať s vyšetrovaním vody v kúpeľni, kde je spotreba teplej vody ďaleko väčší než kde inde. Odporúčame nenechávať tiecť vodu, keď si čistíte vlasy alebo keď si vlasy umývate. Tiež nenechávajte tiecť vodu vo chvíli, keď sa trebárs holíte a zrovna nanášate penu na tvár. Rovnako tak vám vodu ušetrí častejšie sprchovanie, ktoré nahradia kúpanie vo vani, alebo pranie len vo chvíli, keď je práčka naozaj prázdna.

Šetríme vodou v kuchyni

Keď chcete ušetriť vodou aj v kuchyni, kde dochádza tiež k nadmernej spotrebe vody, odporúčame používať úspornú umývačku, čo je pravdepodobne ten najekologickejší spôsob. Avšak aj v tomto prípade platí, že umývačku zapínajte len vo chvíli, keď je úplne plná. Zvyškovú vodu používajte na polievanie kvetov a hrnce nechce najskôr odmočiť, aby ste nemuseli hrnce drhnúť pod prúdom tečúcej vody.

Šetríme vodou na záhrade

Šetriť vodou možno tiež na záhrade. Tu môžete šetriť treba tak, že nebudete kosiť trávu nakrátko, aby trávnik v sebe stále udržiaval vodu. Rovnako tak odporúčame chytať dažďovú vodu, ktorú potom budeme polievať záhradu a úrodu, ktorú si na záhrade pestujeme.