Podnikanie

Novinky v knižnom svete, ktoré vám pomôžu zbohatnúť

Byť bohatý je fráza, ktorú by sme chceli vo svojom živote. Po určitom bohatstvo túži pravdepodobne úplne každý. Škoda len, že takéto bohatstvo pre väčšinu ľudí znamená veľké množstvo peňazí, ktoré potom rovnako utratia za hlúposti. O peniaze ide samozrejme hlavne v podnikaní. Predsa len sa väčšina ľudí púšťa do podnikania hlavne pre to, aby bola jedného dňa bohatá a ich firma bola na svojom rozkvetu. Ovšem bohatstvo nie je len imanie a ani pre podnikateľov by to nemalo byť len imanie. Malo by to byť hlavne vzdelanie a neustála možnosť sa vzdelávať. Predsa len také vzdelanie posúva nielen samotného podnikateľa, ale tiež rovno celú spoločnosť. Osobný rast – to je to najväčšie bohatstvo, ktorého môžeme dosiahnuť.

Takého osobného rastu však nedosiahneme nečinnosťou. Je nutné, aby sme sa denne učili a prichádzali na nové veci, ktoré nás naozaj môžu posunúť ďaleko. Väčšinou nám pomáhajú prednášky, kedy čerpáme skúsenosti z úst úspešného podnikateľa alebo kedy sa rozhodneme mať otvorenú myseľ pre nové poznatky, ktoré on už zistil, ale my sme na ne ešte nenarazili. Ďalšie takú možnosťou, ako osobne rast, je tiež čítanie. Práve v mnohých knižných výtlačkoch, ktoré nájdeme na policiach každého kníhkupectvo, nájdeme hotové poklady v slovách obsiahnutých v nich. Takéto knihy sú väčšinou napísané úspešnými ľuďmi. Podnikatelia väčšinou siahajú po knihách, ako je potrebné „Bohatý otec, chudobný otec“ alebo „Myslením k bohatstvu“. Obe tieto knihy sú skvelé a pre začiatok podnikania obdivuhodné, ale podnikateľ by sa mal rozrastať aj po tej vnútornej stránke – v myslení. A práve k tomu dopomôžu nasledujúce knihy:

• Továreň na sny

Kniha, ktorá vždy dokonale utvrdí v tom, že v živote je najdôležitejšie robiť len to, čo máte radi. Milujte svoj život práve preto. Každý podnikateľ by sa vďaka nej mal utvrdiť v tom, že práve nerobí chybu a že je na tej správnej ceste.

• Štyri dohody

Táto kniha bola odporúčaná v knihe predošlej a ukazuje na to, aby sme vždy verili svojim úsudkom, nie druhej strane. Kniha rozhodne zmení myslenie a rozhodne pomôže k efektívnejšiemu podnikania, aj keď nie priamo.