Pôžičky

Niektoré profesie budú mať problém so získavaním hypotéky

Aj keď si mnoho ľudí myslí, že koronavírus priniesol len hromadu škody, nie je to tak. Koronavírus priniesol aj mnoho pozitívneho, napríklad sa Česká národná banka rozhodla znížiť svoje nároky a stiahla svoje odporúčania komerčným bankám. Komerčné banky tak teraz môžu poskytnúť deväťdesiatpercentnú hypotéku, rovnako tak sa môžu nastaviť splátky nezávisle od príjmu žiadateľov.

Aj keď sa hypotéky teraz môžu javiť veľmi výhodné, ľudia pracujúci v niekoľkých konkrétnych profesiách môžu mať problémy so získavaním hypotekárneho úveru. Ak ste sledovali dianie okolo koronavírusovej situácie, potom iste viete, že pandémia sa dotkla niekoľkých odvetví, ktoré nemohli počas karantény plne fungovať. A práve ľudia pracujúci v týchto odvetviach môžu mať veľký problém so získavaním hypotekárneho úveru.

Banky sa pozerajú na profesie

Síce došlo k akémusi uvoľneniu požiadaviek vzťahujúcich sa na žiadateľov o hypotéku, ale tiež došlo k výraznému sprísneniu po stránke toho, že sa banky pozerajú na profesie žiadateľov. Práve profesia aktuálne rozhoduje o tom, či žiadateľ hypotekárny úver získa alebo nie.

Ako sme spomenuli, v čase koronavírusovej pandémie mnoho ľudí nemohlo pracovať. Uzavreté boli reštaurácie, aj obchodné centrá. Tiež sa výrazných strát dočkal cestovný ruch, v ktorom skrachovala nejedna cestovná agentúra.

Aké profesie budú mať problém so získavaním hypotéky?

Buďme však krapet konkrétnejší. Aké profesie budú mať problém so získavaním hypotéky? Podľa odborníkov sa prísnejšie budú pozerať banky na kaderníčky, kozmetičky, tiež na hercov a spevákov, okrem toho taktiež na letušky a iných pracovníkov spadajúcich do cestovného ruchu a samozrejme taktiež na kuchárov, čašníkov alebo servírky. Všeobecne sa dá povedať, že horšie to budú mať ľudia pracujúci v gastronómii, spomínanom cestovnom ruchu a taktiež ľudia pracujúci v kultúre alebo v službách, ako je kaderníctvo.