Pôžičky

Než si vezmete pôžičku od banky, požiadajte svoje okolie

Dostali sa ste do finančnej tiesne? Sporili ste si, ale finančná zásoba nie je dostačujúce? Alebo je len týždeň pred výplatou abnormálne dlhý a potrebovali by ste, aby sa trochu skrátil? Či už je dôvodom zvažovaní pôžičky čokoľvek, poriadne si to premyslite. Samozrejme dnes nie sú pôžičky žiadne tabu, naopak sa za ne nemusíme vôbec hanbiť, pretože v mnohých chvíľach nám môžu doslova zachrániť krk. Ovšem je taky pravda, že v mnohých prípadoch nám pôžičky môžu ešte viac zavariť. Môžeme vďaka nim upadnúť do dlhovej pasce, z ktorej sa už tak ľahko nedostaneme. 

V prípade, že zvažujete pôžičku, nemali by ste sa vrhať do náručia prvého poskytovateľa pôžičky, ktorý vám svoju náruč poskytne. Naopak by ste mali byť v strehu, pretože práve takí sú najmenej výhodní. 

Najskôr požiadajte svoje okolie 

Než sa vrhnete do akéhokoľvek zmluvného záväzku, odpovedzte si otázku, či ste si skúsili požičať od niekoho iného. Ak nie, prečo nepožiadate treba rodičia, kamarátmi alebo svojich blízkych? Je to oveľa lepšie, než keby ste sa mali ihneď uvrtat do pôžičiek, ktoré budete splácať s vysokým úrokom aj niekoľko rokov. 

Samozrejme v tom vždy hrá dôvod pôžičky. Pokiaľ si človek potrebuje požičať na rekonštrukciu domu, neváha a rodiny sa spýta. Ak si ale potrebuje požičať z toho dôvodu, že chce splatiť svoje ďalšie dlhy alebo že potrebuje peniaze do automatov, je pochopiteľné, že za rodinou so žiadosťou o pôžičku nepríde. 

Najskôr si zarovnajte ponuky na trhu 

Ak svoje okolie nechcete požiadať alebo vám okolia povedalo, že vám požičať nemôže, neostáva nič iné, než si naozaj vziať úver od poskytovateľa pôžičiek. Než sa však vrhnete do rúk poskytovateľa pôžičiek, je dobré si porovnať ponuky na trhu, aby ste mali prehľad o tom, aké pôžičky sú výhodné a aké naopak výhodné nie sú. Predsa len nechcete si vziať úver, ktorý je abnormálne nevýhodný, alebo snáď áno?