Podnikanie

Návyky, vďaka ktorým dosiahnuť vytúžený úspech

Byť úspešným je rýdzo o návykoch, ktoré dnes a denne robíte. Je to o tej disciplíne a túžbe venovať sa, často aj napriek veľkej nechuti, práci, ktorá speje k dosiahnutiu vytúžených výsledkov. Ak vám však niekedy príde veľmi ťažké prehrýzť sa dňom, ktorý je úplne rovnaký ako ten predchádzajúci, ponúka sa jedno – skúste do svojho dňa zaradiť niekoľko ďalších návykov, ktoré sa osvedčili aj Suh Kyung-baeovi, juhokórejskému podnikateľovi, ktorý stojí na čele veľkej kozmetickej spoločnosti.

Čítajte vždy, keď je to možné

Hovorí sa, že úspešným a bohatým nie je človek, ktorý má veľkú televíziu, ale ktorý má veľkú knižnicu. A spomínaný kórejský podnikateľ by sa rozhodne zaradil k tým bohatým, ktorých definuje toto tvrdenie. Je totiž zástanca toho názoru, že by človek mal čítať knihu kedykoľvek, keď je to len možné. Čítanie nám totiž umožňuje získavať nové vedomosti, ktoré sme predtým nemali. A to nás napokon motivuje čítať stále viac a viac.

Čítanie je skrátka návyk, ktorý si osvojili prakticky všetci miliardári po celom vete. Praktizuje to sám Bill Gates, aj Elon Musk alebo investor zaraďujúci sa medzi špičky v odbore – Warren Buffett.

Premýšľajte o svojom dni

Každý úspešný by si mal počas dňa nájsť aspoň chvíľku na to, aby premýšľal. A podľa Suha ideálne o svojom dni. On sám premýšľa o svojom dni päť minút pred tým, než ide spať. Vykonáva akúsi rekapituláciu toho, k čomu počas dňa došlo, čo mohol urobiť inak, či vôbec bol dostatočne produktívny, ako si sám predstavoval.

Ostatne jeho návyk, respektíve efektivitu, ktorú návyk prináša, potvrdzujú aj výskumy, z ktorých vyplýva, že tí, ktorí trávia aspoň pár minút denne tým, že o svojom dni premýšľajú, sa stávajú produktívnejšími aj výkonnejšími. Teší sa z 23 % lepších výsledkov ako ostatné.

Neutíchajúce zvedavosť

Byť neustále zvedavým človekom je tiež podstatné, pokiaľ sa chcete dostať na vrchol hory úspešnosti. Buďte zvedaví a klaďte správne otázky. Zisťujte, čo ešte neviete. Snažte sa pomocou tohto stále zlepšovať.