Financie

Najväčšie chyby pri predaji nehnuteľnosti

Predať nehnuteľnosť je niekedy oveľa jednoduchšie, než by sa mohlo zdať. Dobre si prepočítajte jednotlivé varianty a následne sa vyvarujte najčastejším chybám, ktoré môžu nastať.

Výkup nehnuteľnosti je najrýchlejší spôsob

Ak hľadáte možnosť, ako za svoju nehnuteľnosť získať maximálnu čiastku, a to bez čakania, obráťte sa na výkup nehnuteľnosti. S touto možnosťou mnoho ľudí nepočíta, čo je veľká chyba. Výkup bytu, domu alebo pozemku totiž znamená financie v krátkom časovom úseku, a to takmer bez starostí. Po podpise zmluvy je vám čiastka vyplatená na váš účet. Takmer nikto nevie, že za výkup nehnuteľnosti neplatíte firme žiadne provízie z predaja, žiadne skryté poplatky. Všetko je vybavené rýchlo a na druhý deň máte peniaze na účte.

Najhoršie je čakať

Keďže je výkup rýchly, mnoho ľudí v ňom vidí skryté prekážky. Tak to ale nie je. Ide o spôsob, ako mať všetko ihneď pripravené – za svoje financie si okamžite môžete zaobstarať to, čo potrebujete. Prečo čakať dlhé mesiace, kým sa realitnej kancelárii podarí predať váš pozemok alebo byt? Prečo platiť veľké provízie realitke, o ktorej nič neviete. Oveľa lepšie je mať svoje isté. A to ihneď.

Predaj na vlastnú päsť predstavuje riziko

Prajete si svoju nehnuteľnosť predať na vlastnú päsť a nikoho na to nepotrebujete? Ak máte dostatočné obchodné aj právne znalosti, nie je to problém. Často sa ale stáva, že sa ľudia nechajú napáliť nepoctivými obchodníkmi, ktorí sa považujú za záujemcov. Dobre vypracovaná zmluva je tu základ. Ak ste sa už rozhodli, že sa rozhodnete predať svoju nehnuteľnosť na vlastnú päsť, zaplaťte si aspoň dokonalý právny servis a človeka, ktorý s vami bude pri podpise zmluvy.

Predaj nehnuteľnosti môže byť veľmi zložitým procesom. Alebo sa môžete spoľahnúť na výkup, kde je všetko už zariadené. Neplatíte žiadne skryté poplatky, právny servis je zadarmo a peniaze máte na účte ihneď.