Podnikanie

Najúspešnejšie firmy na celom svete

Kto by sa nechcel zoznámiť s najúspešnejšími firmami na celom svete? Pokiaľ vás zaujíma tento svet, je článok robený priamo pre vás. Vybudovať takto obrovské impéria vyžaduje určite veľa investovaného času a finančných prostriedkov. Ide o firmy, u ktorých boli majitelia ochotní investovať takmer čokoľvek, bez ohľadu na to, či sa ich priatelia práve bavili v kluboch alebo nie. Teraz sú najznámejšími osobami po celom svete. Aj napriek tomu nie je od veci si ich pripomenúť.

Najúspešnejšie firmy na svete alebo kde začať?

Prvou spoločnosťou, ktorá sa zaradila do kategórie najúspešnejších spoločností na svete, je Apple. So svojou vysokou hodnotou tak drví väčšinu spoločností, ktoré sa nachádzajú podobne, ako Apple v rebríčku úspešných. Zameriavajú sa prevažne na výrobu notebookov, počítačov a mobilov. Okrem toho sa snažia vyvíjať aj ďalšie zaujímavé produkty.

Ďalšou obľúbenou spoločnosťou, ktorú vidí väčšina ľudí každým dňom je Google. Ide o internetový vyhľadávač, ktorý využíva väčšina obyvateľov po celom svete, a to bez výnimky Čechov. Ide o presnejšie hľadanie než akého by sme sa mohli dočkať na slovenskom vyhľadávacom portáli Zoznam. Ak na Google príliš nechodíte, mali by ste svoje používanie zvážiť. Zisk Google každým rokom stúpa a jeho hlavné príjmy spočívajú v reklamách, ktoré ponúka firmám vyskytujúcim sa po celom svete.

Úspech zďaleka nekončí

Teraz vás zoznámime so spoločnosťou, ktorej majiteľ dlhodobo ovláda rebríček najbohatších ľudí sveta. Ide o Microsoft, ktorý v minulosti založil jeden z najznámejších mužov sveta Bill Gates. Spoločnosť Microsoft je zaradená do kategórie Software a zaoberá sa niekoľkými produktmi, ktoré ovládajú celý svet. Opäť sa jedná o firmu založenú v Spojených štátoch amerických.

Na záver tabuľku uzatvára spoločnosť zaoberajúca sa ropou, ktorá nesie názov Exxon Mobil. Ide s najväčšou pravdepodobnosťou o spoločnosť, ktorú nepozná väčšina ľudí z vás. Je to pochopiteľné, pretože sa o ňu príliš nehovorí. Aj napriek tomu svojim majetkom drví veľa úspešných firiem. Podobne ako u predchádzajúcich spoločností ide o firmu Spojených štátov amerických.