Podnikanie

Najlepšie darčeky pre obchodného partnera: nebojte sa originality, ale neprežeňte to

Obdarovávať v pracovnej sfére nie je vždy jednoduché, pretože obdarovaného poznáte predovšetkým z jeho profesijnej stránky. Pravda, občas môže reč zabrúsiť aj do osobnej roviny, vďaka čomu sa vám môže podariť vytvoriť darček na mieru. Našťastie existujú darčeky, ktoré sú ako univerzálne, tak aj originálne. Darovať ich môžete skrátka komukoľvek a kedykoľvek v roku. Takým darčekom môže byť napríklad čokoláda alebo špeciálne hrnčeky, ktoré darujete napríklad z recyklovaných materiálov. Nebojte sa na niektoré produkty pripojiť svoje logo!

Zápalky s potlačenou krabičkou

Najmä na Vianoce sa môže hodiť darovať sviečku aj so zápalkami. Hovoríte si, čo je na tom originálne? To, že sviečku môžete vybaviť vlastným logom alebo zvoliť zápalky so špeciálnou potlačenou krabičkou. Aký bude motív na krabičke zápaliek je len na vás. Môže súvisieť s vašou obchodnou činnosťou alebo napríklad priamo so záujmami obdarovaného. Najmä ženy si na sviečky potrpia, a pokiaľ ide navyše o nefajčiarky, zápalky im prídu veľmi vhod!

Pálenka, káva alebo čaj

Aj tieto obyčajné veci môžete obohatiť špeciálnou potlačou s logom vašej spoločnosti a špeciálnym názvom, ktorý zaujme. Na všetkých produktoch môže byť napríklad nejaká vtipná fráza alebo niečo, čo je pre oblasť vášho podnikania typické. Také darčeky sú všeobecne veľmi rady prijímané. Sú milé a zároveň praktické. Len si dajte pozor na kvalitu týchto produktov.

Tipy, ako na skvelé darčeky pre obchodného partnera

  • Nebojte sa darčeky opatriť logom spoločnosti. Vďaka tomu bude mať obdarovaný lepšie povedomie o tom, od koho ktorý darček vlastne dostal.
  • Buďte originálni, ale neprežeňte to! Darčeky by nemali vyjadrovať napríklad vaše politické postoje alebo urážať nejakú skupinu ľudí.
  • Neopakujte sa. Aj keď ste vymysleli darček, ktorý bol originálny a medzi obchodnými partnermi alebo zákazníkmi obľúbený, budúci rok ho už neopakujte. Skúste prísť s niečím, čo bude minimálne rovnako dobré.