Financie

Najdrahšie autá automobilky Ferrari. Dokázali by ste si na ne našetriť?

Za to najčastejšie a najviac míňame? To je otázka do lotérie. Zatiaľ čo ženy sú ochotné minúť obrovské peniaze za kabelku alebo topánky, páni sa zase zameriavajú na automobily, ktoré sú pre nich doslova niečo posvätného. V prípade, že patríte k mužom, určite sa dobre orientujete vo svete automobilov. Samozrejme aj mnohé ženy majú v tomto svete prehľad, avšak je otázkou, či by ženy za automobily dokázali minúť tak obrovské peniaze. Pozrime sa na zoznam tých najdrahších vozidiel značky Ferrari, ktoré sú lákadlom najmä pre mužov. 

Samozrejme v rebríčku či v zozname najdrahších vozidiel by sme nenašli len automobily značky Ferrari, ale práve automobilka Ferrari má najvyšší počet zástupcov v tomto rebríčku či ak chcete zoznamu. 

Ferrari 275 GTB / C Speciale Scaglietti, rok 1964 

Týchto vozidiel sú na celom svete len iba tri kusy. Aj to je dôvod toho, že sa z nich stali úplnej legendy – dokonca legendy väčší ako 250 GTO. Vozidlo bolo navrhnuté len z jedného jediného dôvodu, a síce preto, aby mohol vyraziť do pretekov Le Mans a aby mohol poraziť veľmi nebezpečné Fordy GT40. Pred piatimi rokmi záujemca zaň chcel zaplatiť dokonca dvadsaťšesť a pol milióna dolárov! 

Ferrari 290 MM, rok 1956 

Kúpiť si jeden z najdrahších áut na svete, to je výhodná investícia, pretože sa hodnota vozidiel bude neustále zvyšovať. To platí hlavne u tohto modelu vozidla, pretože má úplne úchvatnú závodné minulosť. Bol postavený na mieru legendárnemu pretekárovi Juan Manuel Fangio. V závode Mille Miglia s týmto vozidlom došiel ako štvrtý, teda si odniesol pomyselnú zemiakovú medailu, ale v tomto závodu je to naozaj úspech. Avšak v tom istom roku v inom závode došiel automobil tretí, o rok neskôr v ďalšom závode si odniesol medailu zlatú. Za tento unikátny pretekárske vozidlo dnes požadujú vyše dvadsaťosem miliónov dolárov.