Pôžičky

Na konci roka žiadajú ľudia o pôžičky viac. Na čo si požičiavajú?

Aj keď si ľudia požičiavajú pravidelne a často počas celého roka, koniec roka je rekordný, čo sa týka podaných žiadostí o pôžičku. Na konci roka je totiž viac dôvodov, prečo o pôžičku požiadať. Viete, čo je najčastejším dôvodom žiadostí o pôžičku v tomto období?

Ľudia si požičiavajú na vianočné darčeky

S príchodom novembra sa začínajú plniť televízie vianočnými reklamami a obchody sú plné vianočné ponuky. A tak mnohí začínajú nakupovať vianočné darčeky už teraz, aby sa vyhli veľkému decembrového zhonu v obchodných centrách. Lenže pri odchode z domu na vianočné nákupy rad ľudí zisťuje, že nemá dostatok peňazí na darčeky pre blízkych i menej blízke. Skrátka si počas roka skoro nič neodkladali stranou, a tak si teraz kladú otázku, kde peniaze vziať.

Nakoniec si však uvedomí, že existujú nebankové pôžičky menom rýchle pôžičky online, ktoré sú ich spasiteľom. Nemusí kvôli nim chodiť na pobočku, nemusí nikam volať ani nikam nič posielať. Skrátka si o spomínanú krátkodobú pôžičku požiadajú online a tým to hasne. K obľúbeným rýchlym pôžičkám patrí napríklad Razdva pôžička.

Požičiavame si aj na zimnej dovolenke

Okrem vianočných darčekov si ľudia požičiavajú aj na zimnej dovolenke. Aj keď mnohí rezervovali miesta v hoteloch už v polovici letnej sezóny, iní to opäť nechali až na poslednú chvíľu a zaisťujú si miesto v obľúbených zimných strediskách až teraz. Lenže pri každej rezervácii je potreba tiež čiastočná úhrada pobytu, takzvaná záloha. A záloha nebýva práve malá.

Ak ľudia v takej situácii nemajú požadovanú pôžičku na účte, automaticky siahnu po pôžičkách. Opäť vedú zmieňované nebankové pôžičky menom rýchle pôžičky online, pretože sú veľmi rýchlo schválené, a keďže sú peniaze následne rýchlo pripísané na bankové konto. Možno u spomínané Razdva pôžičky sú peniaze pripísané na bankové konto do pätnástich minút od schválenia úveru. Zálohu za pobyt tak môžete uhradiť takmer ihneď.