Pôžičky

Na čo si najčastejšie požičiavame pred Vianocami?

Banky samozrejme neťažia len z hypotekárnych úverov, ktorých v septembri pred sprísnením hypoték poskytli naozaj veľa, ale tiež ťažia z bežných spotrebiteľských pôžičiek, ktoré sú v súčasnej dobe tiež veľmi žiadané, aj keď si to často ani neuvedomujeme. Mnohí ľudia sa dostávajú do ťažkých finančných situácií, mnohokrát si však požičiavame len preto, že si chceme kúpiť niečo pekné, ale bohužiaľ na to nemáme peniaze. Navyše sa blíži obdobie Vianoc, ktoré je bohužiaľ veľmi, veľmi krušné. Na čo si pred vianočnými sviatkami požičiavame najviac?

Aj keď ešte do Vianoc zostáva niekoľko dlhých týždňov, v obchodoch Vianoce registrujeme už od polovice tohto októbra, preto sa tejto téme nemôžeme vyhýbať donekonečna. O pôžičky na vianočné nakupovanie sa bohužiaľ žiada už teraz, nikto totiž neverí tomu, že pôžičky naozaj prídu do niekoľkých málo minút, ako to píšu na hlavných stránkach konkrétnych úverov.

Najviac si požičiavame na nový nábytok

Keď je zhruba mesiac či dva pred vianočnými sviatkami, spravidla si požičiavame na nábytok. Nový nábytok si mnohí z nás chcú nadeliť pod stromček, čo teda znamená, že sa zadlžujeme. Keďže nám nový nábytok nepríde hneď, ale väčšinou je čakacia lehota naozaj jeden dlhý mesiac, ľudia si o tento typ úveru žiadajú spravidla už v novembri.

Najčastejšie si kupujeme nové jedálenské sady, taktiež investujeme do nových kuchýň alebo do sedacej súpravy, ktorá sa bude vynímať v obývacej izbe.

Vianočné darčeky sú ďalšie v poradí

O tom, že sú vianočné nákupy obrovským zásahom do financií, sa nemusíme baviť. Pokiaľ nenakupujeme s predstihom v zľavách, kedy zakúpime kúsky za minimálne peniaze, nakupujeme len za draho. Pred vianočnými sviatkami ceny rastú, preto sa nemôžeme čudovať tomu, že sa mnohí ľudia naozaj zadĺžia aj kvôli vianočnému nakupovaniu.

Najviac si požičiavame na elektroniku alebo na šperky, pokiaľ nimi chceme potešiť ženu.