Financie

Máte viac účtov v bankách? Skontrolujte si je vďaka aplikácii

Mať dnes bankové konto, to nie je nič neobvyklé. Peniaze posielame na účet dnes a denne, dokonca už platíme kartou viac aj na internete, vďaka čomu je obchod oveľa rýchlejší. Ľudia si platbu kartou obľúbili natoľko, že sa nebojí požiadať si o kartu u viac spoločností. Mať účty u mnohých spoločností je však dosť nevýhodné, a to hlavne preto, že mnoho kont môže mať zbytočne veľa poplatkov za úplne bežné transakcie. Navyše keď máte veľa kont, málokedy stíhate spravovať všetky. S týmto by vám však mohla pomôcť nová aplikácia, ktorá obslúži všetky vaše účty u viac bánk. 

Žijeme v dobe technológií, neustále sa vyvíja nové aplikácie či nové technológie, ktoré nám majú skrátka a dobre uľahčiť život. Aby sme mali správu našich bankových účtov o niečo ľahšie, spustila sa 13. januára aplikácie, vďaka ktorej budeme môcť spravovať úplne všetky bankové kontá, aká máme u rôznych bánk. 

V tento deň totiž vošiel do platnosti nový zákon, vďaka ktorému majú banky povinnosť sa novej aplikácii podriadiť. 

Čo je cieľom nového zákona? 

Cieľom celej smernice je to, aby Európania mali skrátka väčší prehľad o svojich financiách a mohli ich jednoduchosť, lepšie a odkiaľkoľvek spravovať. Keďže všetci aktuálne vlastné chytré telefóny, nie je problém si novú aplikáciu, ktoré sa musia podriadiť všetky banky, stiahnuť a spravovať si financie napríklad pri ceste do práce. Aplikáciou sa môže ukázať v najbližších dňoch, mesiacoch či rokoch mnoho – banky majú povinnosť sa im podriadiť, ale len vtedy, ak aplikácia dostanú platnú licenciu od Českej národnej banky. 

Čo bude možné cez aplikácie robiť? 

Ak banka, u ktorej máte zriadený účet, vedie internetové bankovníctvo, je dosť možné, že už má aj svoju vlastnú aplikáciu. Na nových aplikáciách si budete môcť kontrolovať všetky účty naraz, budete môcť robiť klasické transakcie, budete môcť rovno z aplikácie platiť.