Podnikanie

Lietajúce taxíky ako naša budúcnosť? Britský startup na tom pracuje

Aká je naša budúcnosť? Touto otázkou sa zaoberá nejeden človek a nejedna spoločnosť. Mnohí ľudia prikladajú veľký dôraz automobilovému priemyslu a myslia si, že naša budúcnosť spočíva v lietajúcich autách a podobných vynálezoch. Britský startupVerticalAerospace súhlasí. Startup sa aktuálne zaoberá výrobou lietajúceho taxi, podľa všetkého by sa malo jednať o vozidlo, ktoré bude medzi Drone, helikoptérou a tiež lietadlom. Čo však bude mať navyše, sú vedomosti Formule 1. 

Ak by ste sa pozreli na aktuálne koncepty britského Startup, možno by vám prišlo, že budúce lietajúci taxi rozhodne nie je nič pre našu budúcnosť, že je to len akýsi výkrik z minulosti. Pre vzhľad nového lietajúceho taxi, ktoré by malo lietať už za pár rokov, má však startup svoje dôvody. 

Startup má stále realistický pohľad 

Zatiaľ čo mnohé spoločnosti sa predháňajú v tom, ako ich budúce lietajúce vozidlá budú vyzerať, britský startup sa zameriava skôr na funkčnosť než na vzhľad. Možno aj preto je vzhľad zatiaľ taký, aký je. Podľa prieskumu má britský startup najlepšie nakročené k tomu, aby sa stal prvým, kto vypustí do sveta taxíky, ktoré budú prepravovať ľudí vzduchom. Vďaka svojmu realistickému pohľadu totiž môže už za pár rokov priniesť inováciu do sveta, od ktorej sa bude odvíjať budúcnosť. 

Startup nie je jediný, kto pracuje na lietajúcich vozňoch 

V budúcnosti ten, kto bude mať lietajúci vozidla, bude rozhodne najbohatší človek na svete. Jedná sa o obrovský biznis, ktorý nebude mať obdobu, kým sa z neho nestane samozrejmosť. Avšak do lietajúcich áut v súčasnosti neinvestuje len startup, ktorý má najlepšie nakročené k tomu, stať sa prvou firmou, ktorá realizuje lietajúce autá, ale investuje do lietajúce budúcnosti tiež Uber alebo Airbus. Všetci chcú byť tým, kto bude spájaný s týmto obrovským boomom, ktoré zmení náš svet. Kto myslíte, že lietajúce auto vypustí zo svojej stajne prvý?