Pôžičky

Krátkodobé pôžičky ako rýchla spása. Kedy o ne požiadať?

Pôžičkami dnes každý opovrhuje. Prečo to tak je? Veď sa jedná o spásu v mnohých životných situáciách. Mnohí ľudia si myslia, že pôžičky sú niečo, za čo sa človek musí hanbiť. Horšie by však bolo, keby zostal na ulici len z toho dôvodu, že by si pôžičku nevzal. Radšej tak prekonajte svoje ego a v prípade núdze si o ne požiadajte. Je to lepšie, než aby ste sa kvôli oprave elektrického spotrebiča dostali do finančnej krízy, vďaka ktorej by ste prišli o dom alebo o inú dôležitú vec v živote. 

Keď si potrebujete požičať, nemusíte si ísť priamo do banky. Veď banka ani nízke úvery neponúka, a keď áno, sú tak nevýhodné, že od nich rovnako dáte ruky preč. Do bánk sa chodí zásadne vtedy, kedy si potrebujete požičať dlhodobé úvery napríklad na bývanie alebo na niečo podobné. Ak sa vám pokazila umývačka, zažiadajte si radšej o krátkodobý úver, ktorý možno splatiť pomerne rýchlo a do určitého termínu dokonca bez akýchkoľvek poplatkov. 

Takéto krátkodobé pôžičky zdarma ponúka napríklad kreditné karty, ktoré majú daný termín päťdesiatich dní, do ktorých môžete splatiť pôžičku bez poplatkov. Ak sa stane, že pôžičku nesplatíte do termínu, začnú naskakovať úvery, ktorých ste sa však mohli vyvarovať. 

Otázkou ale, pri akých životných situáciách sa oplatí na krátkodobú pôžičku siahnuť. 

1) Oprava spotrebičov, automobilu 

Môže sa stať, že sa vám pokazí umývačka, práčka alebo sušičky. Môže sa vám tiež pokaziť auto, ale oprava je veľmi nákladná a vaša finančná rezerva ju nepokryje celú. Veľmi často sa stáva to, že ľuďom začnú odchádzať elektrické spotrebiče jeden za druhým, teda je zrejmé, že finančné zásoba si nevystačí so všetkými opravami. V takýchto situáciách je najlepšie si požičať krátkodobo pár tisíc korún, ktoré pokryjú opravu a ktoré splatíte za niekoľko mesiacov. 

2) Kúpa nového nábytku 

V dnešnej dobe je nábytok veľmi drahý a je pochopiteľné, že ľudia nechcú dať všetku svoju finančnú zásobu na pohovku alebo jedálenský stôl. Preto si radšej požičia. Jedná sa však o takúto pôžičku, ktorá nie je veľká a ktorá je splatená za pár výplat. V tomto prípade voľte krátkodobé úvery, pretože len s nimi nebudete dlhovať dlhé roky, ale len pár mesiacov.