Financie

Koľko stojí také priemerne vylepšenia izby pre deti?

Deti sú samozrejme niečo, čo by chcel mať raz v živote každý z nás. Väčšinou si počas svojho života zarábame na rodinu, ktorú v budúcnosti budeme chcieť založiť. Kupujeme si byt, berieme si hypotéku, snažím sa o to, aby sme vytvorili to najlepšie možné zázemie pre dieťa. Avšak je nutné vedieť, že až dieťa príde, väčšinou budete so svojím zázemím nespokojní a budete chcieť celú detskú izbu znovu prerobiť, vymaľovať, zrekonštruovať. Preto si opäť šetrite, pretože takéto vylepšenie detských izieb nie je práve lacná záležitosť.

V poslednej dobe sú deti čím ďalej náročnejšie, ale väčšinou si na svoje izby nesťažujú. Sem tam prehodí nejakú poznámku, až sú starší, pretože už treba nechcú bývať so svojou sestričkou alebo bračekom pohromade v jednej izbe. A tak sú rodine s pochopením nútení buď rozdeliť jednu izbu na dva, alebo ten druhý izbu urobia niekde inde v dome. Avšak aj táto nutnosť vyžaduje investíciu nielen času, ale aj peňazí.

Koľko tak priemerne vyjde rekonštrukcia detských izbičiek?

Najviac sa Česi púšťajú do rekonštrukcií hlavne kúpeľní a kuchýň. Tu sa nie je čomu diviť, veď práve v kuchyniach a kúpeľniach sa neustále niečo mení, a ak chcete byť štýloví a moderné, musíte ísť s dobou a kupovať si najmodernejšie módne trendy. Avšak ďalším v poradí sú práve detské izby. Zhruba pätina opýtaných rodičov, keď už robí rekonštrukciu, tak sa ju snaží mať poriadne a hlavne na veľmi dlho, teda tí uprednostňujú rekonštrukcie drahšie.

Väčšinou sa tak priemerná hodnota rekonštrukcia alebo vylepšenie detských izbičiek pohybuje okolo 50 tisíc korún. Predsa len rad detí musia mať v izbe televíziu, ďalšie tablet, iní počítač a ďalšie majú napríklad dokonca svojho maličkého domáceho maznáčika, ktorý však samozrejme tiež niečo stojí.

A čo keď rodiny na takú opravu nemajú?

Väčšinou aj tak siahnu po úveru od stavebnej sporiteľne, čo je samozrejme zle – na rekonštrukcie si radšej zarobte a nepúšťajte sa o pôžičiek.