Podnikanie

Každodenné maličkosti, vďaka ktorým budete úspešnejší

Dosiahnuť požadovaný úspech je trochu zložité, respektíve nie je to ľahké, pretože musíme vytrvať. A aj keď motivačná stránka niekedy pokrivkáva, do hry sa musí dostať koncentrácia a disciplína, ktorá nás udrží na ceste, na ktorú sme sa vydali. A okrem toho pomôžu naše každodenné návyky. Nemusí ísť o obrovské kroky, patria sem aj maličkosti, vďaka ktorým budeme o chlp úspešnejší ako predchádzajúci deň.

Negativita nemá vo vašom slovníku miesto

Čo môžete urobiť pre to, aby ste boli úspešnejší ako včera? Jednou z možností je zamedziť používaniu negatívnych fráz. Negativita nemá v slovníku úspešného človeka miesto. A to nie je žiadne tajomstvo. Skoncujte preto so slovami typu: „Nedá sa to, nezvládnem to, nemám na to.” Naopak si denne hovorte, že dokážete urobiť všetko, na čo si len spomeniete.

Len úspešní si uvedomujú silu svojich vlastných slov a myšlienok. Vedia, že to, aký mysli vyšlú signál, sa podpíše na ich živote. Buďte preto opatrní a snažte sa všetky negatívne frázy nahrádzať tými pozitívnejšími výrazmi.

Tešte sa z každého jedného úspechu

Inými slovami – oslavujte úspechy, či už sú malé alebo veľké. Zamerať sa na oslavovanie iba veľkých vecí je často vyčerpávajúce, pretože cesta k nim býva pomerne dlhá. Ak sa však zameriate aj na oslavu tých menších uskutočnených krokov, razom bude vaša motivácia bezbrehá.

V ideálnom prípade oslavujte každú jednu dokončenú úlohu, ktorú si položíte. Nemusíte sa obdarovať niečím drahým, ale aspoň sa poklepte po ramenách.

Očakávania ihneď ráno

Hovorí sa, že to, na čo myslíte prvých desať sekúnd po prebudení, sa tiež stane. Preto by sme mali všetky svoje prvé myšlienky zamerať na to, čo chceme, aby sa v ten deň stalo. V ideálnom prípade očakávajte, že sa stane niečo úžasné.

Čo by sa vám teda ako prvé malo prehnať hlavou tesne po prebudení? Ideálne nasledujúca veta: „Dnes sa stane niečo úžasné. Dnes bude skvelý deň.”