Podnikanie

Kam vás môžu posunúť takzvaní „hejtri“?

Ste podnikateľom? Potom ste sa určite stretli s kritikou. Kritika je dnes na dennom poriadku každého z nás. Nemusíme byť podnikateľmi, aby sme sa s kritikou stretli. Žijeme skrátka v čase, keď ľudia závidia a hádajú sa kvôli veciam, kvôli ktorým by sa nikdy hádať nemali. Pokiaľ niekto niečo nemá, ak niekto niekomu niečo závidí, zrazu sa začnú ohovárať a začnú na seba hádzať špinu. Mnohí ľudia si z kritiky robia ťažkú ​​hlavu, iní si z nej vezmú to dobré a postavia sa jej čelom. A len takýmto ľuďom môžu takzvaní „hejtri“ pomôcť založiť parádny biznis. Slová „hejtrov“ totiž posúvajú a môžu posunúť kohokoľvek. Je len potrebné vedieť, čo nám ohováranie prináša a ako ich obrátiť k svojmu prospechu.

1) Motivácia

Ohováranie a nenávistné výkriky vás môžu výrazne motivovať. Keď sa totiž ocitnete v pozícii kritizovaného človeka, zrazu vidíte, že ste úplne inde ako ten, kto vás ohovára a kritizuje. Takí ľudia často hovoria za vašim chrbtom, čo však svedčí o tom, že za vašim chrbtom aj zostanú. Nechajte sa teda motivovať ich neúspechom a len sa snažte byť inde, než kde sú oni. Motivujte sa a snažte sa dosiahnuť úspech, nie neúspechu, v akom žijú tí, ktorí vám závidia.

2) Inšpirujte sa

Aj keď to znie paradoxne, aj od ľudí, ktorí vás kritizujú, sa môžete inšpirovať. Keď vás totiž ohovárajú a kritizujú vás, zrazu výrazne poukazujú na svoje slabé stránky a na svoju nepeknú povahu. Inšpirujte sa nimi a staňte sa ich pravým opakom. Aj hejtri z vás môžu urobiť osobnosť, akú sa chcete stať bez toho, aby to oni sami tušili.

Vždy sa hovorí, že tí, ktorí vás nechcú posunúť dať, ktorí vám neveria, vás nakoniec posunú tak ďaleko, kam ste ani nevideli či nechceli ísť. A až sa dozvie, že ste uspeli vďaka nim, rupnou závisťou!

3) Uvedomenie

Vďaka kritike dôjde vo vašom vnútri k akémusi uvedomeniu. Uvedomíte si, že takzvané „hajtovanie“ iba ničí nielen zdravie, ale predovšetkým vzťahy. Uvedomíte si, akou osobou sa nikdy nechcete stať.