Pôžičky

Hazard či dlhy. Aj to sú dôvody ďalších pôžičiek

Pôžičky sú dnes úplne bežná vec, o ktorej všetci vedia, že existujú. Mnohí ľudia o ne žiadajú, je to úplne bežné. Požičiavame si na vlastné bývanie, požičiavame si vo chvíľach, kedy nám nestačí finančná zásoba, tiež si požičiavame vtedy, kedy bohužiaľ spadneme do nejakej nepríjemnej situácie, z ktorej nevidíme iné východisko. Všeobecne možno povedať, že existujú dva prípady, keď o pôžičky žiadame, avšak kedy by sme si požičať rozhodne nemali. Tými dvoma prípady sú dlhy a tiež hazard. 

Keď človek nemá peniaze, väčšinou sa stáva, že požiada rodičia o pôžičku, ktorú v nasledujúcich mesiacoch či rokoch splatí. To, že sa peniaze mnohokrát k veriteľom staré nedostanú, to je vec druhá. Pravdou však je, že v prípade, že človek spadne do dlhov alebo podľahne hazardu, v takých chvíľach rodičov o pôžičku nepožiada, dokonca títo ľudia často nepožiadajú ani svojich kamarátov, pretože nechcú, aby im ich záľuba bola vymlouvána. 

Keď sa človek dostane do takých chvíľ, je však nutné to riešiť inak ako ďalšími úvermi, ktoré opäť nebude môcť v budúcnosti splácať. 

Nikdy neplaťte pôžičku pôžičkou 

Najväčšou chybou, aké sa veľmi často dopúšťame, je, že splácame pôžičku pôžičkou. To je napokon tá najväčšia chyba, ako už bolo spomenuté, pretože sa dostaneme do kolobehu pôžičiek, ktorý nás vyhodí do dlhovej pasce, z ktorej sa už len tak ľahko nedostaneme. Pôžičky sa rozhodne nikdy nesmie splácať pôžičkou, ktorú sme si vzali u inej spoločnosti, prípadne u úžerníkov. 

Do dlhovej pasce vás dostane aj hazard 

Samozrejme aj spomínaný hazard vás môže dostať do dlhovej pasce. Ľudia sa na automatoch a podobných hrách stávajú dnes a denne závislými, veď aj štatistiky spoločnosti Sportka potvrdili fakt, že ľudia vsádzajú čoraz viac, pretože túži po absolútne veľké výhre, s ktorou by rovnako nevedeli poriadne naložiť. V prípade, že podľahnete hazardu, rozhodne si nepožičiavajte preto, že chcete do automatu hodiť ďalšej mincu alebo že si chcete staviť na obľúbené čísla.