Financie

Finančné tipy pre samoživiteľky, ktoré ocenia

Súčasná doba, ktorú možno nazvať Koronavirové krízou, je pre každého veľmi ťažká. Zatiaľ čo niektorí už stratili prácu, iné to ešte len čaká. Zle sú na tom najmä samoživiteľky, z ktorých mnohé nemôžu normálne pracovať, ako boli zvyknuté pred úderom nového typu ochorenia. Práve tie sa pýtajú, ako to majú finančne zvládnuť. Štát síce sprvu pomáhal, ale kríza udrela až teraz, keď sa žiadne peniaze od štátu očakávať nemôžu. Preto prinášame práve samoživitelkám tipy, ako to zvládnuť po finančnej stránke.

Predsa len sa v Českej republike nachádza niekoľko desiatok tisíc či stoviek tisíc rodinách s jedným rodičom. Tomuto číslu sa rozhodne diviť nemôžeme, predsa len sa v priemere rozvádza každé druhé manželstvo v našej krásnej krajine. Deti väčšinou zostávajú v starostlivosti matky, pre ktoré teda prinášame finančné tipy, ktoré určite ocenia.

Potrebujem naozaj všetko, za čo utrácam?

Každá samoživiteľka by si mala prejsť svoje výdavky a zistiť, za čo sa v ďalších mesiacoch nemusia míňať. Je dôležité byť v tejto chvíli nekompromisným a naozaj si odpovedať na otázku, či potrebujete všetko, za čo míňate, alebo či sa bez niektoré veci môžete obísť, prípadne či sa na trhu nevyskytuje lacnejšia alternatíva obľúbeného produktu alebo služby.

Samozrejmosťou sú účty za elektrinu, vodu, tiež plyn či internetové pripojenie. Čo však už nie je nutnosť, je napríklad Netflix alebo HBOGO, čo si väčšina ľudí dojednala počas karantény.

Skúste zvýšiť svoju kvalifikáciu

Ocitli ste sa zrazu sami s dieťaťom a jedným príjmom? Je načase zamyslieť sa, ako svoj príjem zvýšiť. Ono to asi nebude ľahké, ale čo treba zvýšiť svoju kvalifikáciu? V súčasnej dobe je to možné, dokonca mnohé podniky to ponúka automaticky, lebo nemajú schopnú pracovnú silu. Zvýšenie kvalifikácia rovná sa vyššie príjmy, teda aj vyššie rodinný rozpočet.