Financie

Finančné tipy nielen pre samoživiteľky

Nielen samoživiteľky sa dnes pýtajú, ako majú finančnú situáciu v čase koronavírusovej krízy zvládnuť. Našťastie spôsobov, ako si usmerniť financie a zároveň prispieť niečo do rodinného rozpočtu je rovno niekoľko. A hodí sa nielen pre samoživiteľky, ale taktiež pre ostatných ľudí, ktorí na tom teraz nie sú finančne najlepšie.

Prvým krokom je inventúra výdavkov

Aby však človek mohol niečo ušetriť, najskôr treba vykonať inventúru výdavkov. Bez toho to skrátka nejde. Stiahnite si mobilné aplikácie, ktoré vám budú evidovať všetky výdavky a na konci mesiaca si nad výdavkami sadnite. Zistíte, kam vaše peniaze miznú.

Pri inventúre výdavkov sa dozviete, za čo konkrétne míňate. Je dobré sa nad jednotlivými výdavkami pozastaviť a povedať si, či je to nevyhnutný výdaj alebo či sa bez danej veci ďalší mesiac zaobídete. Za nevyhnutný výdaj sa berú účty za elektrinu alebo mobilné služby, zvyšné výdavky sú na druhú stranu návštevy kina alebo obedy v reštauráciách.

Zvýšte svoju kvalifikáciu

Mnohí ľudia sú z dôvodu koronavírusovej pandémie doma. V takom prípade je dobré zvýšiť svoju kvalifikáciu čiže využiť čas na niečo prospešnejšie. Pokiaľ zvýšite svoju kvalifikáciu, zvýšite tiež pravdepodobnosť vyšších zárobkov v budúcnosti. Otvorí vám to nové možnosti.

Pokiaľ ste osobou samostatne zárobkovo činnou, je dobré investovať svoj čas do zvýšenia portfólia. Čo dokážete zvládnuť a zároveň ponúknuť klientom?

Hľadajte ďalší zárobok

Nemusíte mať dve zamestnania, stačí nájsť nejakú prácu, ktorú je možné vykonávať z pohodlia domova. Ďalším zárobkom sa rozumie napríklad predaj kozmetiky z pohodlia domova, ďalej potom predávanie vecí v online bazároch alebo domáca výroba bytových doplnkov.

Možností, ako si privyrobiť pomocou domova, je naozaj celý rad. Stačí iba pátrať na internete, prípadne zhodnotiť svoje vlastné možnosti. Baví vás nejaká činnosť? A ide ju speňažiť?