Podnikanie

Experti radia, ako zvýšiť svoju produktivitu

Byť produktívny – to je kľúč k úspechu. Produktívne musí byť ako človek na pozícii zamestnanca, tak samozrejme aj človek, ktorý je na pozícii podnikateľa. Ak človek nie je produktívne, razom nie je práca hotová a razom sa presúva na ďalšie dni, teda všetko ostatné sa môže oneskoriť. V prípade, že patríte k ľuďom, ktorí chcú zvýšiť svoju produktivitu, prezradíme vám, ako na to.

Prinášame vám rovno niekoľko tipov, ktoré sú naozaj efektívne a ktoré sú zárukou toho, že dôjde k zvýšeniu produktivity. Spýtali sme sa totiž expertov, ktorí nám rovno poradili, čo robiť a čo by ste mali robiť aj vy, ak máte za cieľ zvýšiť svoju aktuálnu produktivitu.

Vyplňte krátke časové úseky efektívne

Ak máte problém udržať pozornosť na konkrétne veci dlhší čas, začnite v tomto prípade po malých krokoch. Začnite napríklad patnáctiminutovým zoznamom vecí, ktoré je potrebné počas daných pätnástich minút urobiť. Postupne navyšujte zoznam a tým pádom aj časový úsek. Onedlho si ani neuvedomíte, že pracujete hodiny v kuse.

Riešte problémy vždy ihneď

Odkladať si problémy na neskôr, to je to najhoršie, čo môžeme urobiť. Problémy sa potom budú kopiť a kopiť a potom vzniknú v obrovský problém, ktorý nebude už možné riešiť a na základe ktorého všetko stroskotá. Preto začnite riešiť problémy vo chvíli, keď zrovna nastanú, riešte je teda inými slovami včas. Tým predídete zbytočnému zdržaniu od práce a ďalším prípadným komplikáciám, ktoré by mohli stáť vo vašej ceste dostať sa vpred.

Spojte príjemné z užitočným

Máte počas dňa nejaké rituály, ktoré pravidelne prevádzkujete? V takom prípade spojte príjemné s užitočným. Spojte treba pitie kávy pri raňajkách s čítaním zaujímavé knihy, ktorá vás môže dostať zas o kúsok ďalej. Alebo napríklad popoludňajšie pauzu spojte s plánovaním nasledujúceho dňa alebo zostavením zhrnutie dňa aktuálneho.