Podnikanie

Elon Musk umožňuje nahliadnuť pod pokrievku nového projektu

Na americkom podnikateľskom trhu sa toho deje skutočne veľa. Ak sa nechávate inšpirovať práve americkým podnikateľským trhom, potom vám iste neuniklo to, že môžete vlastniť automobil Steva Jobsa alebo napríklad to, že Elon Musk má obrovský projekt v Los Angeles. Poďme sa konkrétne zaoberať tou druhou vecou, ​​a síce Elon Musk a projektom, ktorý má zadaný jeho spoločnosť. Jedná sa o budovanie veľkého tunela, ktorý aktuálne v prvej podobe ukázal svetu.

The Boring Company, teda spoločnosti Elona Muska, bola nedávno konečne povolená výstavba Hyperloop, ktorý by sa mal nachádzať medzi Washingtonom D.C. a New Yorkom. Tento obrovský tunel by mal umožniť dopravu medzi týmito dvoma mestami počas iba tridsiatich minút, a to vrátane niekoľkých zastávok, keby sa napríklad niekomu chcelo čúrať.

Pre Elona Muska a jeho spoločnosť je to naozaj obrovský projekt, ktorý nechcú nijako ponechať náhode, preto si dávajú záležať.

Stavba je už v plnom prúde!

Keďže chce Elon Musk všetko splniť podľa plánov, nemôžeme sa čudovať tomu, že stavba už aj začala. Podľa informácií má byť tunel dlhý zhruba 152 metrov (pôvodne mal byť dlhý viac ako tri kilometre). Tejto dĺžky by sa mala dosiahnuť v priebehu nasledujúceho štvrť roka (maximálne počas štyroch mesiacov).

Pri tomto tunela bude zvláštne a možno aj trochu nebezpečné to, že sa bude jednať o tunel, ktorý sa bude testovať za prevádzky. Možnosť prepravy bude zhruba 241 kilometrov za hodinu.

Ako dlho bude testovanie prebiehať?

Testovanie by malo prebiehať zhruba jeden rok – alebo skôr trištvrte roka, pretože do jedného roka už by sa malo vedieť, či bude most stabilný, či bude možná dráhu prevádzkovať pri sľúbené rýchlosti či či sa vôbec táto výstavba vyplatila zadať spoločnosti Elona Muska. Ukáže sa, či je Elon Musk aj výhodnejšie ako iné americkej spoločnosti alebo nie.