Financie

Efektívne tipy, ako ušetriť na dovolenke

Rozhodli ste sa vybrať na dovolenku, ale nechcete, aby vás dovolenka stála majland? Aj keď sa práve na dovolenke má míňať hlava nehlava, nikto nechce prísť s jedným vreckom prázdnou a s druhou vreckom vysypanú. Preto je dobré pristupovať aj k dovolenke ako k niečomu, na čom možno trochu ušetriť, bez toho aby sme si to všimli, alebo nebolo nám to akokoľvek zmenilo pôžitok či zážitok z dovolenky.

Ak sa domnievate, že ušetriť nemožno na dovolenke, bez toho aby sme to nepocítili, potom sa naozaj pletiete. Existuje rovno niekoľko efektívnych tipov, ako ušetriť, bez toho by nám to dovolenku zničilo alebo nejako ovplyvnilo.

Tipy, ako na dovolenke niečo ušetriť

  • Pokiaľ máte kamarátov v zahraničí, prečo si nepůjčit byt práve od nich? Predsa len ubytovanie patrí k najdrahším položkám na zozname, čo musíte na dovolenke zaplatiť, a tak aspoň ubytovanie by ste si tým pádom mohli odškrtnúť.
  • Skúste si nájsť ubytovanie pred portál Airbnb. V súčasnej dobe sa tu ponúka ubytovanie od ľudí ľuďom, čo je naozaj skvelé, pretože vás ubytovanie tým pádom nemusí stať doslova majland.
  • Ak máte v pláne navštíviť nejakú pamiatku, využívajte dní s prehliadkami zdarma. Také dni majú veľké aj menšie múzeá a pamätníky, niektoré majú celé dni prehliadok zdarma, iné len konkrétne hodiny.
  • Ak chcete zavítať do nejakého tamojšieho klubu, zásadne chodievajte do klubu pred polnocou. Najmä dámy budú potešení, pretože v mnohých kluboch platí, že dámy, ktoré prídu do polnoci, majú vstup zdarma.
  • Zjednávanie nie je niekedy na škodu. Na cene sa navyše môžete dohovoriť prakticky kdekoľvek, tak to skúste skôr, než vytiahnete peňaženku so svojou hotovosťou.
  • Pokiaľ chcete blízkym priviezť niečo pekné z dovolenky, potom by ste mali suvenírmi kúpiť všade inde ako v turistickom centre. Ideálne sú miestne trhy, kde nie sú ceny tak premrštené ako na najviac frekventovaných miestach.