Financie

Do čoho sa oplatí investovať v čase Koronavirové krízy?

Prakticky celý svet momentálne sužuje Koronavirové krízy, ktorá vznikla vďaka šíreniu nového typu koronavírusy. Nové choroba počas niekoľko týždňov zastavilo prakticky celú ekonomiku a teraz sa firmy snažia opätovaná sa rozbehnúť. Kým niektorým to ide len ťažko, iné sa veľmi rýchlo dostali opäť na predchádzajúcu úroveň. Je však pravdou, že Koronavirové kríza je teraz len na svojom začiatku. Nielen odborníci sa zhodujú na tom, že to najhoršie ešte len príde.

Keďže je len otázkou času, kedy sa zlé veci začnú chýliť k ešte horším, investori si začínajú trieť ruky. Práve táto situácia je v súčasnej chvíli úplne ideálne pre to, aby investovali. Vo svete investovania totiž platí niekoľko pravidiel. A prednom pravidlom je to, že sa oplatí nakupovať v zľave čiže v čase krízy. Samozrejme je dôležité poriadne si danú firmu preklepnúť a ak sa predtým pýšila zdravými bilanciami, je teraz presne tou, od ktorej sa oplatí kúpiť akcie. Tie totiž po prechode tejto búrky nad akciovým trhom pôjdu do nebies.

Akcie sú zlatou baňou

Podľa mnohých odborníkov sa teraz oplatí investovať do akcií. Avšak pozor! Nie do indexových fondov, ktoré sú plné akcií. U indexových fondov nastáva ten problém, že nikdy neviete, aké akcie sa vo fonde nachádza čiže je tu riziko, že budete investovať práve do takéhoto fondu, v ktorom je päť z desiatich akcií stratových a porazených. V ideálnom prípade si naozaj vytipujte konkrétne akcie a investujte do nich.

Zdravotníctvo i digitálne technológie

Do čoho konkrétneho sa oplatí investovať podľa odborníkov, tak je zdravotníctvo a digitálne technológie k tomu. Jedná sa o sektory, v ktorých aktuálne dochádza k najväčším posunom a progresům. Najmä u digitálnych technológií by sa s tým nemuselo prestávať ani v nasledujúcich mesiacoch, kedy by sa svet mohol začať dávať poriadne do poriadku.