Podnikanie

Coca-Cola sa tešia zo zvýšenia zisku. Na akú sumu si siahla?

Máloktorá spoločnosť sa môže pýšiť tak vysokými zisky ako Coca-Cola. Tento sladký nápoj je medzi nami už po generácie a stále je tak obľúbený. Aj keď je šialene sladký a aj keď podporuje obezitu, napriek tomu je hojne kupovaný a ľudia si ho nemôžu vynachváliť. Nemôžeme sa teda čudovať tomu, že sa práve gigant v podobe Coca-Coly opäť tešia zo stále väčších ziskov, ktoré až tají dych, ako sú obrovské. Tipli by ste si, na akú sumu sa Coca-Cola dostala teraz? 

Kto by nepoznal sladký nápoj zvaný Coca-Cola, ktorý má vždy pútavé reklamy v televízii. Jeho obal je tiež dobre známy, je predsa červený s výrazným bielym nápisom. Táto spoločnosť sa každým rokom teší z vysokých ziskov, ale tento rok je jej radosť ešte väčšia, keď došlo k tak rapídnemu zvýšeniu! 

Aký bol čistý zisk spoločnosti? 

O firme Coca-Cola sa každý štvrťrok baví mnohí investori, ktorí predpokladajú rôzne zisky. Ani jeden však nečakal, že sa zisky dotknú tak enormne vysokých čísel! Len za prvý štvrťrok dosiahla firma Coca-Cola neuveriteľných 1,3 miliardy dolárov, čo je v necelých dvadsaťdeväť miliárd korún. Jedná sa teda o zvýšenie o šestnásť percent, s ktorým nikto nepočítal, napriek tomu milo prekvapilo. 

Ak by sme mali porovnať prvý štvrťrok tohto roka a posledný štvrťrok minulého roka, radosť trochu poklesne. Vlani v poslednom štvrťroku boli totiž zisky o niečo väčšie, a síce predstavovali 1,8 miliardy dolárov). 

Čo pomohlo k navýšeniu zisku? 

Možno sa pýtate, čo pomohlo k navýšeniu zisku. Je toho hneď niekoľko. Najmä došlo ku zvýšenému dopytu po zbrusu novom produkte Coca-Cola Zero Sugar, čo je produkt, ktorý je na trhu skutočne chvíľku. Ide zároveň o produkt, ktorý nahradil známu Coca-Colu Zero. 

Okrem týchto príchutí však rastie dopyt po ďalších nízkokalorických produktoch firmy. Napríklad rastie dopyt po limonáde Diet Coke, čo je vlastne Coca-Cola Light.