Podnikanie

Čo o firme prezradia recenzie a referencie na internete?

Internet je dnes obrovský priestor, ktorý je plný informácií. A dalo by sa povedať, že by sa v ňom našli informácie prakticky o každom z nás. Okrem fyzických osôb sa však na internete nachádza aj množstvo informácií o spoločnostiach, ktoré napríklad bežne navštevujeme alebo kde sme žiadali o prácu. Informácie sú často doplnené o hodnotenie firiem. A to sa vám môže hodiť. Hodnotenie firiem, respektíve firemné skúsenosti totiž o firme hocičo prezradia. Či už teda chcete využiť služby spoločnosti alebo chcete dokonca v danej firme požiadať o prácu, referencie a recenzie je dobré prečítať.

Ako firma pristupuje k zamestnancom

Z firemných hodnotení sa dočítate o mnohých zaujímavých veciach. Napríklad zistíte, ako firma pristupuje k zamestnancom. To vás zaujíma predovšetkým v prípade, že sa chcete vo firme uchádzať o ponúkanú pozíciu. Rovnako ako firma pred pohovorom „zíde“ vaše účty na sociálnych sieťach, vy sa môžete o firme informovať tak, že prečítate napísané referencie, za ktorými väčšinou stoja zamestnanci existujúci alebo bývalí. Ich hodnotenie vám určite pomôže utvoriť si akýsi obrázok o tom, ako firma k zamestnancom pristupuje, aké ponúka bonusy, benefity, prípadne či je na pracovisku vľúdna atmosféra alebo naopak sa človeku na pracovisku zle dýcha.

Ako firma pristupuje k zákazníkom

Nie všetky spoločnosti sa riadia heslom, že zákazník je na prvom mieste. Mnoho firiem nepristupuje k zákazníkom práve dobre. To, ako firma k zákazníkom pristupuje, je však možné zistiť vďaka referenciám a recenziám na internete. V hodnotení firiem totiž nemajú hlavné slovo len zamestnanci spoločností, ktorí informujú napríklad uchádzačov o prácu o podmienkach v zamestnaní, ale taktiež sa v hodnotení firiem vyjadrujú zákazníci, ktorí prišli do styku so spoločnosťou trochu inak. Opäť si vďaka hodnoteniu od klientov urobíte obrázok o tom, aký zákaznícky servis môžete očakávať, aké rýchle je dodanie tovaru, prípadne ako sa pristupuje pri výmene/vrátení produktov.