Financie

Čím rozmaznávame domácich miláčikov a stojí nás to majland?

Domáci maznáčikovia sú to, čo nechýba v našich domácnostiach. Sú to skrátka priatelia na veľkú časť života, vďaka ktorým skrátka nie sme nikdy sami. V súčasnej dobe si ľudia kupujú hlavne mačky a psy, avšak týmto dvom typom domácich maznáčikov sú ľudia ochotní dať naozaj všetko na svete. Sú dokonca ochotní minúť za ne hromady peňazí, ktoré by sme za nich iného nezaplatili. To napokon potvrdzujú aj nedávne štatistiky, ktoré ukázali, že Česi patria k národom, ktoré za miláčikov míňa milióny ročne. Veľakrát však miláčikov rozmaznávame aj tým, o čo naozaj nestojí. A tým teda vyhadzujeme peniaze doslova z okna, neskôr sa nám však tieto peniaze môžu hodiť. 

Domáci maznáčikovia nechcú nič iné, než aby sme im dávali svoju lásku a venovali im pozornosť. To sú ich jediné požiadavky, aby sa u nás cítili dobre. Lenže mnohí ľudia túto starostlivosť preháňa, a to tak, že im doprajú aj to, po čom maznáčikovia nestojí. Nás to však stojí len peniaze, ktoré by sme mohli dať inam. 

Ubytovávajú je v psích hoteloch 

Niektorí majitelia psíkov je svoje miláčikov dávajú do psích hotelov už od raného veku. Lenže mnohí psi si proti psím hotelom vypestujú doslova averziu a neskôr tam nechcú stráviť ani minútu. Psie hotely sú alternatívou vtedy, keď idete na dovolenku a nemáte, kam svoje miláčikov dať. Ak však ste len v práci alebo je možnosť, že vám rodina psíka postráži, prečo utrácať za predražené hotely, kde sa rovnako psom nevenujú tak veľmi, ako by sa im venovali členovia vašej rodiny? 

Salóny ako ďalšie žrút peňazí 

Každého domáceho maznáčika dokážeme doma okúpať behom pár minút, prečo ho teda nechávať kúpať v salónoch, kde si za kúpanie účtujú nezmyselné množstvo peňazí? Mnohí majitelia domácich maznáčikov sa vyhovárajú na to, že v salónoch zamestnanci miláčikom aj ostrihajú pazúriky a vyfúkame je, ale maznáčikovia fúkanú naozaj nepotrebujú. A o ich pazúriky sa môžete postarať aj sami doma, na internete je návodov veľa.