Podnikanie

Chcete mať auto Steva Jobsa? Je k mání!

Ak sa pohybujete vo svete podnikania, moc dobre dokážete vymenovať všetky najbohatších ľudí sveta, poznáte ich profesie, o čo sa usilujú, čo dokázali. Poznáte samozrejme aj tie géniov, ktoré už bohužiaľ medzi nami nie sú. Meno „Steve Jobs“ iste poznáte viac než dobre. Možno sa v ňom dokonca hľadáte, možno k nemu ešte stále vzhliadate. Predsa len išlo o človeka, ktorý vymyslel šikovný telefón súčasnosti, bez ktorého by sme sa už neobišli. Ak sa chcete jeho životu zase o kúsok priblížiť, nemali by ste prepásť jednu aukciu, v ktorej si môžete kúpiť jeho automobil – originálne BMW Z8.

Pre niektorých ľudí je to ako sen – môžu sa zase o kúsok priblížiť velikánovi, ktorý ovplyvnil svojimi nápadmi budúcnosť. Aktuálne je to už šesť rokov, čo Steve Jobs zomrel. Od tej doby ste sa k nemu mohli priblížiť pomocou jeho filmov, kníh či biografií. Lenže niekedy je lepšie sa k nemu priblížiť ešte trochu inak – pomocou jeho bývalej veci.

Tak sa k nemu skutočne teraz môžete priblížiť, pretože jedným z unikátnych zberateľských predmetov, ktoré sa objavia počas niekoľkých nasledujúcich mesiacov v aukcii, je aj jeho originálny BMW Z8.

V akej aukcii o neho môžeme bojovať?

Tento unikátny predmet umožní predať newyorská aukčná sieň Sotheby ‚. Práve táto aukčná sieň už na začiatku decembra usporiada aukciu, v ktorej nájdete celý rad zaujímavých zberateľských predmetov – medzi nimi sa nájde samozrejme aj originálne Jobsovo auto.

Steve Jobs mal tento automobil od svojich narodenín roku 2000. Kúpil si ho konkrétne 6. októbra toho roku, keď ho k tejto kúpe popostrčil jeho blízky priateľ, ktorý bol nadšený do nemeckých automobilov.

Za koľko sa bude predávať?

Automobil je veľmi exkluzívny kúsok, a to napríklad vďaka faktúram a dokumentom, ktoré sú podpísané priamo Jobsom. V budúcnosti tento voz stopercentne nadobudne na svojej cene. To, že na faktúrach je práve Jobsov podpis, je absolútne unikátny, pretože si väčšinou svoje autá kupoval pod inou osobou, aby chránil svoje súkromie.

Cena tohto vozidla by sa mohla vyšplhať pokojne až k 400 tisíc dolárov. Jednalo by sa teda v prepočte o necelých deväť miliónov korún.