Financie

Chcete ísť na dovolenku? Prezradíme vám, ako zaručene ušetriť

Máte pocit, že potrebujete na chvíľku vypnúť, oddýchnuť si? V takom prípade sa pravdepodobne chystáte na dovolenku, ktorá by bola miestom, na ktorom by ste neriešili, čo práve sa chystá v práci alebo ako sa darí vašim deťom doma. Lenže taká dovolenka niečo stojí, čo znamená, že si treba niečo málo našetriť. Samozrejme dovolenka nie je jediný dôvod, prečo by ste si mohli chcieť našetriť, takých dôvodov je oveľa viac. Prezraďme si však niekoľko zaručených spôsobov, ako si nejaké peniaze bokom efektívne odkladať.

Šetriť môžete v domácnosti

Je celý rad spôsobov, ako si môžete našetriť. Napríklad šetriť môžete ako domácnosť, a to napríklad tak, že budete vyťahovať zariadenie zo zásuvky. Mnohí ľudia si neuvedomujú, že nabíjačky či elektrospotrebiče čerpajú elektrinu aj v čase, keď ich nepoužívate alebo keď práve nenabíjate telefón. Vyťahujte zariadenie zo zásuviek najmä v okamihoch, kedy odchádzate na víkend k rodine alebo na dovolenku.

Ďalšou možnosťou, ako ušetriť v domácnosti, je napríklad to, že budete splachovať záchod vodou s vanou alebo že si odpustíte rannú kávu v kaviarni a radšej si pripravíte lacnejšiu verziu kávy doma.

Šetriť môžete aj za dopravu

Nemusíte však ušetriť iba v domácnosti, je tiež možné ušetriť za dopravu. Využívajte napríklad spolujazdy, vďaka ktorej napokon šetríte aj životné prostredie. Alebo si umývajte sami auto či choďte pešo, pokiaľ sa miesto, kam mierite, nachádza v dochádzkové vzdialenosti.

Šetrite aj za nákupy

Ušetriť sa dá samozrejme aj za nákupy. V ideálnom prípade by ste nemali chodiť nakupovať každý deň. Urobte si nákup dopredu, ktorý bude treba na niekoľko dní. Vyhnete sa tak zbytočnému míňaniu. Alebo choďte nakupovať po jedle, keď nemáte hlad a kedy tak nebudete mať tendenciu utrácať za všetko, na čo dostanete chuť. Vhodné je nakupovanie v lacnejších obchodoch alebo využívanie zľavových kódov, ktoré väčšinou vždy nájdete na internete.