Financie

Celý svet sa skladá na rekonštrukciu Notre-Dame. Prispel Disney i Apple

Niekedy sa stane vo svete niečo, čo automaticky spojí celý svet dokopy a ukáže tak, že ľudia spolu naozaj môžu vychádzať, aj keď každý pochádza z inej krajiny a z iného kontinentu. Napríklad v poslednom čase došlo k ohromné tragédii, počas ktorej začala horieť obľúbená francúzska katedrála Notre-Dame. Pri rekonštrukcii, ktorú už si za osemsto rokov naozaj zaslúžila, došlo k požiaru, ktorý ju z veľkej časti poškodil. Celý svet sledoval so slzami v očiach to, ako sa hasiči snažia skrotiť plamene pohlcujúce obľúbenou katedrálu, za ktorú sa schádzali ľudia z celého sveta. Zrazu sa týmto nešťastím spojili národy dohromady a priali si, aby bola ich katedrála zachránená. Nakoniec sa podarilo skrotiť plamene, ale katedrála zostala z veľkej časti poškodená. Veľkým šťastím bolo, že niektoré drahé artefakty boli včas odvezené na opravu. Niektoré sa podarilo zachrániť. 

Podľa všetkého mal byť požiar založený neúmyselne, vraj za to mohla nešťastná náhoda. Niekde sa však hovorí o tom, že robotníci pracujúci na rekonštrukciu katedrály na mieste fajčili, aj keď to bolo prísne zakázané. 

Nech už však začalo horieť z akéhokoľvek dôvodu, ponúka sa otázka, či vôbec bude niekedy katedrála opäť plne stáť vo svojej celej kráse? 

Francúzsky prezident navrhol päťročný plán 

Sám Emmanuel Macrona, francúzsky prezident, sa nechal počuť, že má veľmi ambiciózny päťročný plán, ako na kompletnú rekonštrukciu katedrály Notre-Dame. Svoj plán tiež predstavil verejnosti, načo sa spustila zbierka, ktorá by mala tento päťročný plán plne pokryť. Aj v tomto prípade sa ukázalo, ako dokáže svetová tragédia spojiť národy, do zbierky totiž prispeli firmy z celého sveta, tiež sa začali skladať občania na opravu katedrály. 

Kto prispel na opravu katedrály Notre-Dame? 

Spomeňme si veľké firmy, ktoré sa rozhodli prispieť na opravu katedrály Notre-Dame. Nájdeme medzi nimi napríklad firmu Disney alebo spoločnosť Apple. Tiež prispela aj obľúbená zoznamka Badoo, tiež investičný newyorský fond KKR.