Pôžičky

V akých situáciách si ľudia najčastejšie požičiavajú?

Ľudia si potrebujú požičať. Teda samozrejme len vo výnimočných situáciách. Ak patríte medzi ľudí, ktorí potrebujú nutne peniaze, najskôr zvážte pôžičku od rodiny. Nezaplietajte sa zbytočne do záväzkov, ktoré vám budú v nasledujúcich dňoch len sťažovať život. Ak si však nemáte šancu požičať od rodiny, pôžičky sú nevyhnutné. Lenže pre akú pôžičku sa rozhodnúť? Veď je na trhu toľko pôžičiek, z ktorých si nie je ľahké vybrať jednu. 

V súčasnej dobe je trh naozaj plný pôžičiek. Ľudia uvažujú nad pôžičkami nebankovými, pretože je možné ich získať žmurknutím oka. Je možné ich zriadiť z pohodlia domova, rovnako tak je možné ich zriadiť bez doloženia príjmu či bez ručiteľa. V mnohých situáciách sa hodí aj bankové úvery, ktoré sú v súčasnej dobe využívané najmä pri nákupe pozemkov alebo nehnuteľností. Nebankové inštitúcie totiž neposkytujú pôžičky vo výške niekoľko sto tisíc korún či vo výške miliónov korún, poskytujú väčšinou pôžičky v hodnote niekoľko desiatok tisíc korún. 

Či už si ľudia požičiavajú nebankové pôžičku alebo si berú klasický bankový úver, je otázkou, na čo si ľudia najčastejšie požičiavajú. 

Nehnuteľnosti sú na prvom mieste 

S príchodom sprísnenie podmienok pre hypotéky sa stali hlavnou investíciou nehnuteľnosti. Nehnuteľnosti sú predmetom záujmu, a to predovšetkým preto, že ceny nehnuteľností rapídne rastú, rovnako tak s nimi rastie aj úroková sadzba a bohužiaľ aj ceny nájmov. Ľudia teda nechcú investovať do nájmu, teda nechcú prispievať do cudzej vrecka, ale chcú investovať do svojho vlastného bývania. A tak si berú hypotekárne úvery od svojich bánk, ktoré im pri dodržaní pravidiel úver poskytnú. 

Ďalším v poradí je vybavenie domácnosti 

Okrem nehnuteľností sa investuje do vybavenia domácnosti, konkrétne do nábytku, tiež do elektrospotrebičov a mnohokrát tiež do sedacích súprav. Nejedná sa o lacné záležitosti, na druhú stranu sa nejedná ani o také záležitosti, ktoré je nutné financovať bankové pôžičkou. V tomto prípade postačí nebankové pôžičky.