Pôžičky

V akých situáciách sa na nebankové pôžičky nedá dopustiť?

Už ste určite počuli o nebankových pôžičkách. Jedná sa o pôžičky, ktoré sú v súčasnej dobe pomerne populárne, pretože je možné o ne požiadať naozaj rýchlo a bez problémov. Kým klasické bankové úvery sú podmienené mnohými až naozaj nezmyselnými podmienkami, nebankové pôžičky je možné získať ľahko vďaka pár kliknutím. Väčšina nebankových úverov sa totiž zriaďuje online z pohodlia domova, čo je často až na nezaplatenie. Nemusíte totiž tráviť hodiny v radoch na pobočkách bánk. 

Avšak vďaka tomu, že sú pôžičky tak ľahko dosiahnuteľné, sú taktiež obrovským lákadlom, ktorého chce využiť nejeden z nás. Ľudia sú zvádzaní myšlienkou, že si danú vec, po ktorej túžia, môžu kúpiť rýchlo, nemusí si na ňu čo i pár mesiacov šetriť. 

Otázkou však bolo, v akých situáciách nedáme na nebankové pôžičky dopustiť. Vedeli by ste? 

Keď sa pokazí auto 

Je ešte nutné spomenúť, že nebankové spoločnosti nikdy nepožičia viac ako niekoľko desiatok tisíc korún. To však plne stačí na opravu automobilu. Automobil je len stroj a počas každodenného používania sa logicky opotrebováva. A mnohokrát sa to dostane až do takého štádia, že je potrebné automobil opraviť. Opravy však nebývajú tak drahé, aby ste si na ne museli vziať klasický bankový úver. 

Keď sa chce kúpiť nový nábytok 

Dnes nábytok nepatrí k veciam, ktoré by sa kúpili za babku. Nábytok je pomerne drahý, ľudia na neho musí zarábať naozaj dlho. Mnohí ľudia si dokonca na nábytok požičiavajú, pretože ho nutne potrebujú. Často sa berú nebankové pôžičky napríklad na sedaciu súpravu alebo na podobné kusy nábytku, ktoré nekúpime do piatich tisíc korún. 

Keď sa platí krúžok pre deti 

Nebankové pôžičky tiež prídu vhod vo chvíli, keď sa platí krúžok pre deti. Krúžok pre deti je dnes pomerne drahý, lenže deti sa musí hýbať a pohybovať.