Financie

Do akých nehnuteľností sa dnes oplatí investovať?

Patríte k ľuďom, ktorí svoje financie schovávajú pod vankúš? Je načase s tým prestať, je načase je investovať, a to rovno do nehnuteľností. V súčasnej dobe sa o svet investícií zaujíma každý druhý človek. Je to predovšetkým z toho dôvodu, že dnes ľudia túžia po peniazoch, túžia po zvýhodnenie svojich úspor. Bohužiaľ mnohí ľudia sa zároveň o nasporené peniaze bojí, a tak investujú do vecí, ktoré im neprinesú zrovna veľké zvýhodnenie. Investujú napríklad do stavebného sporenia, avšak to už dávno nie je tak výhodné ako kedysi. Do čoho sa ale investovať oplatí, tak sú spomínané nehnuteľnosti. 

Ak sa zaujímate o trh s nehnuteľnosťami, určite viete, že ceny nehnuteľností idú neustále nahor. Rastú doslova raketovou rýchlosťou, bohužiaľ spoločne s cenou nehnuteľností rastie aj nemožnosť získať hypotekárny úver, za ktorý by sme si nehnuteľnosť kúpiť mohli. 

Ak teda máte priestor, či máte možnosť kúpiť si hypotéku teraz, neváhajte a pustite sa do toho po hlave, kým je ešte čas. A my vám poradíme, do akých konkrétnych nehnuteľností sa dnes investovať oplatí. 

Neobzerajte sa v Česku či na Slovensku, ale v zahraničí 

Český a slovenský trh s nehnuteľnosťami síce ponúka atraktívne nehnuteľnosti, ale ani zďaleka nie sú tak výhodné, ako investície v zahraničí. Ak ste teda rozhodnutý investovať, odporúčame investovať napríklad do nehnuteľností na ostrove Roatán, konkrétne v tunajšej slovenskej dedine, kde je nehnuteľností na predaj habadej. 

Prečo investovať do nehnuteľností na ostrove Roatán? 

Ostrov Roatan v Hondurase je stále atraktívnejšie a žiadanejšie. Aj keď sa sem schádzajú čím ďalej viac turistov, stále je tu zachované súkromie a dostatočný pokoj. Predaj nehnuteľností na ostrove Roatán je tu na dennom poriadku, buďte teraz medzi kupci atraktívnych nehnuteľností aj vy. 

Len si to predstavte – už by ste na svojich dovoleniek nemuseli utrácať za drahé ubytovanie, ale jazdili by ste každým rokom do Karibiku, kde by ste bývali vo svojom tunajšom sídle. A v čase vašej neprítomnosti by zo sídla bolo miesto na prenájom, ktoré by vám každý mesiac prinášalo fantastické peniaze.