Podnikanie

Ako zvýšiť svoju produktivitu práce a dosiahnuť lepšie pracovné výsledky?

Od správneho pracovného výkonu, ktorý by sme mohli vyvinúť, nás často rušia hneď niekoľko faktorov. Môže to byť napríklad to, že práca nám neubúda – skôr naopak. Vidíme, ako sa hromadia e-maily, ktoré treba čo najskôr vyriešiť. Tiež to môžu byť hluční spolupracovníci alebo túžba skontrolovať svoj účet na sociálnych sieťach. Toto všetko sa môže nepriaznivo prejaviť na vašom pracovnom výkone. Našťastie ale existujú aj metódy, s pomocou ktorých je možné navýšiť produktivitu práce.

Pomôcť môže príroda

Príroda má na našu myseľ značné účinky. Podľa niektorých odborníkov obyčajný pohľad na fotografiu prírody môže viesť k navýšeniu produktivity práce. Pokiaľ sa teda snažíte maximalizovať svoj výkon, kúpte si rastlinu na pracovný stôl, alebo môžete svoj pracovný priestor vybaviť fotografiami prírody.

Správne zvolená hudba

Pokiaľ ste zvyknutí pri svojej práci počúvať hudbu, mali by ste sa zamerať na to, aký je to štýl. Radostné a pozitívne melódie vás môžu naladiť k rýchlejšej práci, vedú ale aj k tomu, že ste príjemnejší a ochotnejší spolupracovať. Oproti tomu pomalšie a depresívnejšie melódie nás v práci spomaľujú. Odborníci uvádzajú, že s postupom času môžu viesť dokonca až k demencii.

Množstvo práce

Ukázalo sa, že zaneprázdnení zamestnanci dosahujú lepšiu produktivitu práce. Ak majú veľké množstvo úloh, ktoré treba splniť, pracujú na nich rýchlejšie a lepšie. Z tohto dôvodu je dobré vytvoriť si každé ráno zoznam úloh, ktoré treba splniť. Vďaka tomuto zoznamu získate pocit, že toho, čo musíte splniť je naozaj veľa, a budete pracovať rýchlejšie.

Stolová lampa

Zatiaľ čo väčšina kancelárií je vybavená klasickými stropnými žiarivkami, vedci z Japonska preukázali zaujímavú skutočnosť. Zamestnanci, ktorí mali na stole zdroj svetla (teda stolnú lampu), dosahovali o 5 % väčšiu produktivitu práce. Pritom stropné svietidlá mohli byť vypnuté. Ak chcete byť produktívnejší, svieťte si stolnou lampou.