Financie

Ako znížiť výdavky na home office

Ceny energií sa v poslednom čase šplhajú do obrovských výšok. Rastú ceny potravín, pohonných hmôt a ďalších bežných komodít. Ako to zvládate, keď ste práve v domácej kancelárii?

Môžete ušetriť tisíce eur za elektrinu

Ak pracujete pre svojho zamestnávateľa z domu, požiadajte o príspevok na elektrinu. Táto suma by mala pokryť náklady na spotrebiče vo forme technológií, ktoré bežne používate pri svojej práci. Takto môžete ušetriť až niekoľko tisíc ročne. Ak vám zamestnávateľ príspevok neposkytuje alebo pracujete sami na seba, mali by ste zvážiť bežné opatrenia.

Odpojte nabíjačky od elektrickej siete, na noc dôkladne vypnite zariadenia, snažte sa obmedziť osvetlenie a používanie spotrebičov v miestnostiach, ktoré práve neobývate. Zistite si, kedy je v zmluve s dodávateľom elektriny uvedená nižšia sadzba, tzv. nočný prúd, a snažte sa nabíjať svoje zariadenia v tomto čase. Zároveň môžete spustiť práčku a umývačku riadu, takže sa zároveň znížia vaše účty za domácnosť.

Viac povinností počas jednej cesty

Súčasné ceny pohonných hmôt sú pre mnohých z nás obmedzujúce. Teraz musíte začať premýšľať o tom, ako rozumnejšie využívať svoje auto a iné vozidlá. Skúste si napríklad všetko naplánovať a v rozvrhu si vyhradiť deň, počas ktorého si vybavíte čo najviac záležitostí. Často tak môžete ušetriť až niekoľko ciest týždenne. Zvážte nadbytočné cesty.

Dbajte na kvalitnú, zdravú a úspornú stravu

Pomalý hrniec zabezpečuje úsporu energie a zdravé varenie. Ak sa zásobíte kvalitnými surovinami a jedlo budete variť od neskorých nočných hodín, nestratí sa ani chuť, ani vitamíny. Navyše ušetríte peniaze za potraviny, ktoré by ste si kúpili od donáškovej služby.

Aj v prípade domácej kancelárie môžete ušetriť niekoľko tisíc korún mesačne. Kľúčom je dobré plánovanie.