Pôžičky

Ako zafinancovať výstavbu nehnuteľnosti?

Kúpa vysnívaného domu je snom nejedného človeka. Lenže aktuálna situácia na realitnom trhu splnenie sna práve nenahráva. A tak sa ponúka možnosť postaviť si dom vlastný, a to podľa predstáv každého z nás. Aj keď by sme šli cestou výstavby nehnuteľnosti, aj v takom prípade musíme mať potrebné peniaze k dispozícii. Poďme si prezradiť, ako výstavbu domu zafinancovať.

Hypotéky nie sú jediným riešením

Prakticky každého človeka napadne vziať si hypotéku. Ale, ako už bolo spomenuté, aktuálna situácia tomu práve nenahráva. Úrokové sadzby rastú rýchlosťou blesku a dosahujú viac ako päť percent. Navyše sa uťahujú veľkou mierou uzly okolo krku mnohým žiadateľom, ktorí sa domnievajú, že majú s realizáciou vysnívaného príbytku utrum. Realita je našťastie niekde inde a možností majú viac, než by povedali.

V ideálnom prípade je dobré obrátiť sa na viacero úverových spoločností. Neexistuje totiž len hypotéka, ale aj spotrebiteľský úver alebo úver zo stavebného sporenia. Je na každom človeku, aby zistil, aké má aktuálne možnosti. Pokiaľ dlhodobo odkladá v rámci stavebného sporenia, ponúka sa mu spomínaný úver.

Majte istú finančnú rezervu

Aby ste sa však nemuseli upínať k príliš vysokému úveru, prípadne aby ste sa k pôžičkám nemuseli zohnúť v prípade, že zistíte, že náklady budú značne vyššie, než s akými ste počítali, odporúčame mať značnú finančnú rezervu. Tá nemusí byť enormne vysoká, ale keď ju budete mať pre najhoršie prípady, budete aspoň pokojne spať.

V súvislosti s tým však stojí za zmienku, že by ste na výstavbu nehnuteľnosti nemali vynaložiť všetky svoje úspory. Nemôžete dopustiť, aby ste sa dostali na mizinu, a to len vplyvom jedného splneného sna.

Nájdite si férového dodávateľa

Aby ste sa nemuseli v budúcnosti stretávať s väčšími výdavkami, než s akými ste počítali, nájsť si férového dodávateľa je kľúčové. Existujú férové ​​aj menej spoľahlivé spoločnosti, choďte podľa odporúčaní alebo sledujte referencie.