Financie

Ako začať šetriť na vianočné sviatky?

Možno je trochu skoro, ale radšej teraz, ako neskôr, keď budeme v stredu davového šialenstva, ktoré sa s vianočnými sviatkami spája. Keďže je tu koniec októbra, to znamená, že onedlho budú Vianoce. Čas naozaj uteká ako voda. Október utiekol šialene rýchlo a už je dosť možné, že počas novembra napadne pokojne aj sneh – počasie je nevyspytateľné. Možno by sme už teraz mohli zvažovať, či nezačneme nakupovať vianočné darčeky už teraz. Je to predsa len záležitosť, ktorú nie je dobré odkladať. 

Ak by sme sa rozhodli túto záležitosť odložiť, potom bohužiaľ – darčeky nakoniec na pultoch obchodov nenájdeme, pretože skrátka nebudú k mání. Je to úplne bežné, deje sa to každý rok a každý rok sa necháme napáliť a prídeme do úplne vypredaných obchodných domov. Poďme sa teda nad vianočnými darčekmi zamyslieť už dnes. Ak nakupovať ešte nechcete, poďte si aspoň našetriť. 

Vianočné nákupy sú vždy to, čo nás zruinuje. Niet sa čomu čudovať, veď rok čo rok sú veci drahšie a drahšie. Samozrejme vianočné sviatky nie sú len o rozdávanie darčekov, ale je to hlavne o tom, že sme všetci spolu, ale na druhú stranu niečo pod stromčekom byť musí. Lenže práve to „niečo“ nás mnohokrát dokáže zruinovať po finančnej stránke. 

Tento rok tomuto zruinovanie Predchádzajme a rozhodnime sa urobiť hrubú čiaru za minulý skoro bankrotom. Poďte si šetriť. 

  • práca z domu 

Ak vyšetrovanie už nestíhate, potom sa sústreďte na brigády z domova, vďaka ktorým budete mať hneď našetrené a zarobené na vianočné nakupovanie. Takéto práce z domu – to nie je len pochybné plnenie obálok reklamným materiálom, ale je to tiež mnoho iného. Sú to rôzne manuálnej práce, za ktoré je veľmi dobre zaplatené. Veľakrát si tak môžete zarobiť aj cez päť tisíc korún, čo vám značne uľaví pri nakupovaní vianočných darčekov. 

  • sporenie

Počas celého roka ste si mohli sporiť. Väčšinou si ľudia odkladajú niekoľko tisíc z výplaty, ale teraz sa vám to už zrovna nevyplatí. Šetriť však môžete aj inak, napríklad si vymedzte nejaký rozpočet na týždenné nákupy a to, čo vám zostane, si vhoďte do pokladničky. Aj tak sa dá našetriť pár stoviek!