Pôžičky

Ako vybrať pôžičku a aké sa radšej vyhnúť?

Rozhodli ste sa požiadať o pôžičku, keďže ste sa dostali do ťaživej finančnej situácie? Alebo je príliš dlhý týždeň pred výplatou a vy potrebujete mať nejaké peniaze pre svoje živobytie? Či už ste odhodlaní si vziať pôžičku z akéhokoľvek dôvodu, mali by ste vedieť, ako si pôžičku vybrať či aké pôžičke sa radšej vyhnúť. Dnes už pôžičky nie sú síce žiadne tabu, na druhú stranu je finančný trh plný finančných produktov a len čert by sa vyznal v ponuke pôžičiek, ktorá naozaj nepozná medze. V prípade, že teda chcete o pôžičku požiadať, máme pre vás niekoľko užitočných tipov. 

Keď mu ste v minulosti žiadali o pôžičku, viete, ako niektoré banky alebo nebankové inštitúcie môžu byť zradné a vypočítavé. Je dobré si v každom prípade preveriť konkurenciu na trhu, pretože nie všetky pôžičky, ktoré zamestnanci bánk považujú za výhodné, skutočne výhodné sú. Rovnako tak si vopred overte výšku úrokov, na tie sa totiž často zabúda a ešte častejšie sú zdrojom prekvapenia. 

Akú pôžičku si vybrať? 

Než vôbec zažiadate o pôžičku, musíte si zodpovedať jednu závažnú otázku, a síce či pôžička (či už bankové alebo nebankové) neovplyvní nejakým spôsobom vašu životnú úroveň. Ak nie, odporúčame staviť na porovnávače pôžičiek, ktorých je na internete celý rad. Práve tie vám ponúknu adekvátne riešenie vašej situácie. 

Do online formulára sa zadávajú len parametre pôžičky, teda aká má byť jej veľkosť a aká doba splatnosti. Výber pôžičky je možné korigovať aj na základe úrokov. 

Akým pôžičkám sa vyhnúť? 

Samozrejme existujú pôžičky, pred ktorými by ste sa mali mať na pozore. Ak napríklad chce spoločnosť ponúkajúca pôžičku po vás peniaze vopred, vyhnite sa takýmto pôžičkám oblúkom. Majte sa tiež na pozore pred sprostredkovateľmi, ktorí chcú zaplatiť sprostredkovanie pôžičky vopred.