Financie

Ako ušetriť za poštovné?

okiaľ doma máte veci alebo oblečenie, ktoré nenosíte alebo ktoré nepotrebujete, automaticky ho fotíte a zdieľate na online bazároch. A keď sa pošťastí, môžete ho po zaplatení poslať na adresu nového majiteľa. V prípade, že využívate často služby Slovenskej pošty, potom viete, že sa v poslednom čase opäť zdražovalo. Je to šialené, ceny Českej pošty idú už do stoviek korún, sú napokon nevýhodnosťou samotnou. V prípade, že ešte nevyžívate Zásielkovňu, ktorá sa dnes považuje za obrovského rivala a konkurenta Českej pošty, prinášame vám niekoľko tipov a odporúčaní, ako prípadne ušetriť za poštovné.

Ušetriť za poštovné však nechcú len tí, ktorým sa podarilo niečo kúpiť na online bazároch, ale aj tí, ktorí na internete nakupujú. Cena poštovného sa líši veľkosťou aj hmotnosťou balíčka, taktiež dopravcom. Pokiaľ nechcete cenu zvyšovať na šialené sumy, máme pre vás niekoľko tipov a spôsobov, ako za poštovné ušetriť.

Využívajte dni dopravy zadarmo

Každý internetový obchod ponúka jednou z čas dopravu zadarmo. Prípadne dopravu zadarmo je možné získať aj nad určitú cenu objednávky. V rámci dní dopravy zadarmo ušetríte mnohokrát aj stovky korún, ktoré by ste inak museli priplácať, aby sa k vám tovar dostal včas.

Nechajte si doviezť tovar na kamennú predajňu

Aby ste sa vyhli poštovnému, môžete si nechať doviezť tovar na kamennú predajňu, pokiaľ máte kamennú predajňu v blízkosti bydliska alebo po ceste do práce. Kamenné predajne často nemajú to isté na sklade ako internetové obchody, aby sa však neplatilo poštovné, ponúka sa možnosť nechať si poslať tovar na pobočku.

Hľadajte na internete zľavové kupóny

Hľadáte na internete zľavové kupóny? Občas každý obchod vyhodí do sveta zľavový kupón, ktorý sa vyvesí na internete. A často sú práve na dopravu zadarmo. Než teda dokončíte objednávku, radšej sa pozrite na internet, či náhodou nie je zľavový kód v behu.