Financie

Ako ušetriť za pohonné hmoty

Vzhľadom na to, že ceny pohonných hmôt sa vyšplhali na maximálnu prípustnú úroveň, stále musíme premýšľať o tom, ako ušetriť peniaze za palivo. Pozrite si evergreeny a nové tipy, ktoré vám pomôžu ušetriť.

Kľúčom je porovnanie

Porovnanie vám pomôže ušetriť na palive. Porovnajte si ceny, ktoré platíte na rôznych čerpacích staniciach. Oplatí sa jazdiť aj niekoľko desiatok kilometrov za lacnejším palivom? Budete môcť spojiť tankovanie nafty s ďalšou cestou, na ktorú sa chystáte? Porovnávanie a plánovanie vám pomôže kedykoľvek výrazne ušetriť na palive.

Verejná doprava ako lacnejšia možnosť?

Dôkladne si premyslite svoju každodennú a aktuálnu trasu. Je pre vás lacnejšie používať verejnú dopravu? Alebo je používanie verejnej dopravy príliš nevýhodné? Väčšinou sa rozhodneme jazdiť autom, aby sme ušetrili čas. Zmerajte si, ako dlho trvá vaša bežná cesta do práce, a zistite, koľko času skutočne ušetríte. Niekedy je úspora času len zdanlivá.

Je potrebné jazdiť sám?
Ak pravidelne jazdíte rovnakou trasou, skúste sa dohodnúť na spoločnej jazde. Niektorých cestujúcich môžete vziať na cestu do práce a iných na cestu z práce. To isté môžete urobiť aj vy. Takto sa môžete podieľať na nákladoch na prevádzku vozidla a nemusíte sa zaoberať rastúcimi cenami paliva.

Lacnejšie palivo?

Bolo by lacnejšie kúpiť si vozidlo na plynový pohon? Alebo dokonca plánujete postupne prejsť na elektrickú mobilitu? Premýšľajte o tom, ako budete môcť ušetriť peniaze na každodenných výdavkoch. Opäť porovnajte všetky náklady a návratnosť vašej novej investície. Oplatí sa prejsť na iný typ paliva?

Musíte tiež prispôsobiť svoj štýl jazdy

Správny štýl jazdy môže ušetriť niektoré náklady. Keď jazdíte na brzdy a plyn, nie je divu, že vaše účty sú stále vysoké. Radšej sa aspoň na chvíľu skúste zamerať na úsporu paliva.

Ktorý z týchto tipov vyskúšate ako prvý?