Financie

Ako ušetriť peniaze na víkendové zážitky alebo na krátka dobrodružstvo?

Rozhodli ste sa ísť na víkend niekam do neznáma, rozhodli ste sa zažiť jedno z nezabudnuteľných dobrodružstvo? Možno vás odrádza len fakt, že nemáte na takéto víkendové dobrodružstvo dostatok peňazí. To sa ľahko povie – len víkendové dobrodružstvo – ale aj také víkendové radovánky niečo stojí. Musí sa zaplatiť ubytovanie, cesta, aj nejaké občerstvenie a taky vás niečo bude stáť príprava na taký víkend. Ak sa napriek tomu chcete na taký víkend vydať, prezradíme vám, ako na víkend ušetriť dostatok financií.

Medzi nami je stále viac dobrodruhov, ktorí cestujú hlavne na víkend, pretože je to pre nich atraktívnejšie a výhodnejšie po mnohých smeroch. Pridajte sa k nim, ľahko si na takéto víkendové dobrodružstvo našetríte.

Ako našetriť peniaze na víkendové zážitky

  • Ak si chcete ušetriť nejaké peniaze, odporúčame začať si nosiť škatuľky s jedlom do práce. Ušetrí vám to veľa peňazí, tomu môžete veriť. Ak si uvaríte niečo dobré, často je z toho viac porcií. Navyše jedálne alebo kantíny majú často obrovskú prirážku, za ktorú sa neoplatí jedlo kupovať. Pri domácom varení navyše budete jesť kvalitnejšie a aj zdravšie.
  • Nakupujte vždy len so zoznamom. Nekupujte veci, ktoré na zozname nemáte. Zbytočne tak neplytvajte peniazmi. Zoznam si píšte vždy, či už idete nakupovať potraviny alebo oblečenie, ktoré na svoju cestu potrebujete.
  • Pokiaľ si budete zariaďovať napríklad ubytovanie alebo budete plánovať svoju cestu, pamätajte na to, že najväčšie dobrodružstvo sa nezažívajú v päťhviezdičkovom hoteli. Hľadajte preto najlacnejšie ubytovanie, šetrite priamo na tomto.
    Ušetriť môžete aj v prípade, že si vyjdete niekam do Česka.
  • Nemusíte každý víkend tráviť v zahraničí, ktoré vyjde drahšie preto, že si budete kupovať drahé letenky. Radšej preskúmajte miesta aj u nás, to vás vyjde rozhodne lacnejšie. Navyše všetkému budete rozumieť, budete tak stopercentne vedieť, kde si napríklad môžete rozložiť stan a podobne.