Financie

Ako ušetriť na nákupe kvetov

ádi obdarúvate ženy vo svojom okolí kvetinami, ale trápia vás ich veľmi vysoké ceny? Pripravili sme pre vás niekoľko jednoduchých tipov, ktoré vám pomôžu pri nákupoch ušetriť.

Pestovanie svojpomocne

Jednoznačne najúspornejším variantom, ktorý môžete zvoliť je vlastné pestovanie kvetín. Samozrejme sa musíte obrniť značnou dávkou trpezlivosti a počítať s tým, že kvety vám budú k dispozícii iba v určitých časových intervaloch, ale na druhú stranu ich darovaním ešte zvýšite celkový dojem. Každá žena určite pri myšlienke, že ste jej kvety vlastnoručne vypestovali pookreje.

Osobné vyzdvihnutie

Pokiaľ sa rozhodnete kvety predsa len nakupovať, voľte vždy variant osobného vyzdvihnutia. Kuriéri aj rôzne druhy rozvozov sú veľmi nákladné a celkovú cenu zaobstarávanej kytice môžu výrazne navýšiť.

Nákup od dodávateľov

Veľmi zaujímavou alternatívou nákupov v bežných kvetinárstvach sú nákupy kvetov priamo od veľkoobchodných dodávateľov. Tí dovážajú kytice obvykle zo zahraničia a sprostredkovávajú do kvetinárstva na konečný predaj zákazníkom. Pokiaľ sa vám podarí niektorého z týchto dodávateľov osloviť, získate ceny bez pridaných marží kvetinárstva, čím opäť môžete svoje náklady zaujímavo ponížiť.

Nákupy mimo centra miest

Cena kvetov je výrazne závislá od podmienok lokálnych trhov. Najdrahšie sú obvykle kvetinárstvo vo veľkých mestách a obchodných domoch. Pokiaľ bývate v niektorom z týchto miest, vydajte sa vždy do kvetinárstva na ich okraji. Ak máte možnosť v ideálnom prípade voľte malomestské kvetinárstvo.

Vyberajte kvalitu

Aj napriek snahe ušetriť by ste sa mali primárne zameriavať na kvalitu kvetov. Za výrazne nižšie ceny sa vám totiž často môže dostať do rúk kytica, ktorej výdrž bude veľmi krátkodobá a dojem s ňou príliš neurobíte.