Financie

Ako ušetriť na materskej dovolenke?

Materská dovolenka je niečo, po čom väčšina žien túži okolo tridsiateho veku života. Avšak aj keď sa teší na dieťa, peniaze, ktoré dostávajú mamičky od štátu ako takzvanú materskú, nie sú moc veľké, často vystačí sotva na základné potreby dieťaťa. Mamičky si tak musí buď privyrábať na materskej, alebo sú nútené šetriť. Keďže s deťmi (najmä s malými deťmi) to nie je zrovna žiadna sláva a nie je to vždy ľahké, privýrobok neprichádza do úvahy. To sa už radšej zvažuje šetrenie, ale ako na to? Veď z toho mála toho veľa ušetriť nejde! Pomyslí si mamičky.

Lenže pravdou je, že aj z tej malej materskej dá niečo usporiť. Dokonca možno usporiť aj niekoľko tisíc mesačne, ak sa mamičky budú držať niekoľkých tipov, ktoré im pomôžu so sporením.

Ako ušetriť na materskej

  • Oblečenie nikdy nekupujte príliš dopredu. To by sa totiž mohlo stať, že by ste jednotlivé kúsky oblečenia ani nevyužili (teda respektíve by ich nevynosily vaše deti). Zbrusu nové veci by ste teda nepoužité schovali alebo darovali alebo v lepšom prípade predali, ale naozaj len za bagateľ. Nakupujte teda, kedy to dieťa potrebuje. Oceníte to nielen vy, ale aj vaša peňaženka.
  • Nepreceňujte zľavy. aj keď vám na internet vyjde kupón na desaťpercentnú zľavu, nemávněte nad ňou rúk – je to desať percent, aj to je zľava. Ušetrených desať percent sa vám bude hodiť k ďalšiemu nákupu. Navyše aj malá zľava je lepšia ako žiadna zľava. Najmä pri nakupovaní na internete sa vždy pozrite, či sa na daný e-shop zrovna nejaká zľava nevzťahuje.
  • Sledujte babyprogramy a staňte sa členmi klubov. To vám taky pomôže a taky vám to ušetrí nemalé peniaze. Pokiaľ si nechávate voziť nákupy domov, zaregistrujte sa do klubu Rožtek u internetového supermarkete Rohlík.cz. Čo sa týka drogérie, takzvané babyprogramy má napríklad drogérie Rossmann.
  • Môžete ušetriť tiež na plienkach, ak nebudete plienky teda vôbec používať. Takzvaná bezplenková metóda je medzi ľuďmi veľmi obľúbená, najmä teraz, keď sa ceny za plienky veľmi zvýšili.