Financie

Ako si zarábať fotením

Je fotenie aj vašim koníčkom? Nemusíte si všetky snímky iba schovávať do šuplíka, ale môžu byť skvelým zdrojom príjmu. Fotografi nemajú o prácu núdzu, najmä ak sú kvalitné a originálne. Pokiaľ si chcete začať vyrábať fotením, máte rovno niekoľko možností, ako sa k príjmu dopracovať (ako k tomu aktívnemu, tak k tomu pasívnemu). Poďme si prezradiť niekoľko z nich.

Fotobanky ako pasívny príjem

Tím pasívnym príjmom môžu byť fotobanky. Pokiaľ máte v zálohe fotografie, ktoré chcete predávať alebo ktorými chcete osloviť čo najväčšie množstvo potenciálnych zákazníkov, je toto naozaj najlepšia možnosť, ako z toho ešte niečo „vycinkať“. Fotobanky sprostredkujú predaj fotiek a na oplátku si vezmú len malú províziu.

Fotobank fungujúcich na slovenskom poli bohužiaľ nie je veľa, ale existuje viacero bánk v zahraničí, ktoré vám umožnia privyrábať si týmto štýlom. Je však dobré nahrať aspoň desiatich fotiek, aby mala banka, z čoho vyberať a na základe čoho usúdiť, či ste alebo nie ste pre ňu prínosom.

Fotografie produktov pre e-shopy

Skvelou možnosťou, ako si privyrobiť, je aj fotiť produkty. Týmto spôsobom sa dá skutočne ľahko privyrobiť. Stačí osloviť e-shopy alebo vyvesiť ponuku svojich služieb na internet a uvidíte, koľko ľudí sa ozve.

Produktové fotenie je vo všeobecnosti veľmi jednoduché. Nikto nemusí pózovať, väčšinou sa fotí jedlo alebo cukrovinky. A to je ešte jednoduchšie, pretože sú na jednotnom pozadí a dôležité je, aby boli zaostrené. Navyše je táto podoba fotenia veľmi dobre platená.

Svadobní fotografi by mali byť hlavne originálni

Kto tiež silou mocou túžia po fotkách sú snúbenci, ktorým sa blíži ich veľký deň D. Ak chcete fotiť svadby, je potrebné vniesť do fotiek trochu originality. A nemusí to byť nutne fotenie pri prskavkách alebo za ohňostroje, môže to byť iba jednotný efekt, ktorý fotografiám vdýchnete. Aj tak si je možné fotením pekne privyrobiť.

Prieskumy ukazujú, že dopyt po skúsených fotografoch je naozaj veľký. Samozrejme to znamená väčšiu konkurenciu, ale pokiaľ budete oplývať spomínanou originalitou, hravo ju prekonáte.