FinanciePodnikanie

Ako si požičať výhodne

Nedostatok financií môže vo všeobecnosti postihnúť úplne každého. Niektorí ľudia nemajú našetrený dostatok peňazí, iní môžu prísť o prácu, čo znamená, že stratia aj možnosť niečo si kúpiť, kým si nenájdu novú prácu, ktorá by bola synonymom ďalšieho príjmu. V takýchto chvíľach si ľudia zúfajú a myslia na pôžičky, ktoré už nie sú takým veľkým tabu ako v minulosti. Kedysi to bolo zakázané ovocie, ale dnes je to ľahko dostupné ovocie, ktoré si môže odtrhnúť každý z nás, kto je ochotný sa za to samozrejme odvďačiť. Ak ste sa dostali do finančných problémov, pôžičky ich môžu vyriešiť. Skôr ako sa však dostanete do rúk poskytovateľa pôžičky, mali by ste vedieť, ako si výhodne požičať.

Ako už bolo spomenuté, pôžičky dnes vôbec nie sú hanbou a nemusíte sa za ne vôbec hanbiť. Každý z nás už niekedy v živote požiadal o pôžičku, či už na vlastné bývanie, alebo preto, že finančná zásoba, ktorú sme mali odloženú na mimoriadne výdavky, nestačila.

Ak teda potrebujete požiadať o pôžičku, máme pre vás tipy, ako si požičať lacno.

Získajte prečerpanie

Ak nemáte dostatok peňazí do ďalšej výplaty, oplatí sa dohodnúť si prečerpanie účtu. Je to však naozaj len pre prípad, že sa ocitnete v situácii, keď je týždeň pred výplatou veľmi dlhý. Z dlhodobého hľadiska to nie je dobrá ponuka, pretože úrok je pätnásť alebo dokonca devätnásť percent, a to je strašne veľa.

Kreditná karta v prípade malej pôžičky

Ak vám k spokojnosti stačí malá pôžička, odporúčame vám získať kreditnú kartu. Ide o pomoc, ktorá vám ponúka maximálne niekoľko desiatok tisíc korún, o ktorých viete, že ich splatíte v najbližších mesiacoch. Rozhodne ju neodporúčame používať dlhodobo, pretože po niekoľkých týždňoch bezúročného obdobia sa naštartujú obrovské úroky, ktoré dosahujú aj dvadsať percent.

V prípade vyšších súm je k dispozícii spotrebiteľský úver

Ak viete, že budete splácať niekoľko dlhých rokov, môžete využiť aj tzv. spotrebný úver, ktorý je úročený približne deviatimi percentami. Musíte však oň požiadať na pobočke a musí vám byť schválený.