FinanciePôžičky

Ako sa zbaviť dlhov?

Nikto z nás si to nepraje, ale stať sa to jednoducho môže. Ani nevieme, ako sme do toho spadli a máme dlhy. Pozrite sa na spôsoby, s ktorými si opäť zaistíte pokojný spánok. Ako sa zbaviť dlhov?

Nepoužívajte debetné karty

Niektoré účty u bankových spoločností nám umožňujú ísť aj do záporných čiastok. Malým písmom je pritom v zmluve uvedené, že keď sa dostaneme do mínusu, ide vlastne o pôžičku a naskakujú nám ďalšie povinnosti splácania. Nepoužívajte preto debetné účty a karty.

Každý mesiac časť

Asi je jasné, že sa nám z dlhov nepodarí vymaniť počas jediného mesiaca. Keď ale necháte splácanie na „až to pôjde“, budete o chvíľu v dlhovej pasci. Každý mesiac splácajte maximum svojich záväzkov. Radšej sa počas splácania uskromnite, než aby ste na seba pritiahli ešte väčšie problémy.

Uťahovanie opaskov

Zvolajte rodinnú radu a vyhláste obdobie, počas ktorého sa nebude kupovať nič než základné potreby. Odevy nakupujte múdro v second hande, vyhľadávajte lacné recepty na varenie. Nakupujte iba toľko potravín, koľko potrebujete pre svoju spotrebu.

Financie ako dar

Niekedy sa stane, že od blízkych osôb dostanete napríklad na narodeniny finančný obnos. Nikdy ho nepoužívajte na nákup ďalších predmetov. Teraz skutočne potrebujete vyriešiť svoj dlh čo najrýchlejšie. Preto financie použite na splácanie.

Privyrobenie

Zvláda to mnoho z nás a po obmedzenú dobu sa to dá vydržať. Nájdite si privýrobok vo vašom okolí as chuťou sa pustite do druhého zamestnania. Každá koruna sa vám teraz bude hodiť! Hľadajte najmä práce, ktoré môžete vykonávať z blízkosti vášho bydliska, alebo aj priamo z domu. Berte peniaze za svoje služby – šitie, opravy obuvi, zváranie, tvorbu dekorácií. Teraz potrebujete čo najrýchlejšie splatiť svoj dlh.

Dajte sa na tú správnu cestu a splaťte svoj dlh čo najrýchlejšie. Potom sa vám zase bude skvele a voľne dýchať.