Podnikanie

Ako sa prestať porovnávať s ostatnými?

edeli ste, že väčšina úspechov je zabíjaná tým, ako sa mnohí porovnávajú s úspešnými? A mnohokrát ani nie s úspešnými, ale len tými, ktorí majú stále, čo povedať bez toho, aby toho v živote dokázali veľa. Také porovnávanie je skôr na škodu. Od úspešnejších by sme sa mali rýdzo inšpirovať a učiť, nie ich haniť a hľadať ich chyby. Ako teda tento náš zlozvyk porovnať so zemou?

Vidíte len výsledok, nie cestu

Problémom toho, že sa neustále s niekým porovnávame, je, že vidíme predovšetkým výsledok, nie tú cestu, ktorou človek ušiel za tým, kde je teraz. Na sociálnych sieťach je nám reprezentovaná iba tá krásna, sladká omáčka, ale už sa nevidí tá skutočnosť, neúspechy alebo drina či pot, ktoré sa dnes a denne musí vynaložiť, aby človek došiel tam, kam dôjsť chce.

Preto predtým, než sa rozhodnete s niekým sa porovnávať, berte do úvahy niekoľko vecí – predovšetkým to, že skutočne vidíte iba výsledok, nie tú cestu, ktorú si každý jeden človek musel ujsť.

Naplňte svoje potreby a sny

Už ste niekedy počuli tvrdenie, že ak sa chcete prestať porovnávať s ostatnými, musíte sa stať naplnenými? Aj keď sa to niekomu javí ako fáma, v skutočnosti to tak je. Ak sa sami cítite šťastní, radostní a naplnení, nemáte potrebu sa zaoberať ostatnými. Skrátka žijete život podľa vlastných predstáv a ste skutočne tou najlepšou verziou seba samého.

Pokiaľ máte pre niečo vášeň, vytrvalo si za tým choďte a prestaňte sa porovnávať s ostatnými. Choďte si za svojimi potrebami a túžbami.

Zabudnite na sociálne siete

Ako už bolo spomenuté, tendencia sa neustále porovnávať pramení z toho, že na sociálnych sieťach trávime až príliš veľa času. V skutočnosti by sme mali zabudnúť na sociálne siete. Nikdy sa nedostaneme do cieľa, ak budeme sledovať cestu niekoho iného. Musíme dať firmu (alebo iné naše podnikanie) na prvé miesto, až potom sa nám v tom skutočne oplatí uspieť.